Dziś mamy 23 czerwca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
13 czerwca 2018

Okazja do zabawy w rodzinnym gronie. Przygotowano szereg atrakcji

fot Kamila Wełniak-Bohdanowicz, Mariola Cegielska, Justyna Kozłowska

fot Kamila Wełniak-Bohdanowicz, Mariola Cegielska, Justyna Kozłowska

W czwartek, 7 czerwca obchodzono w Dębowie „Święto rodziny”. Przedsięwzięcie #skierowane było do rodzin uczniów Filialnej Szkoły Podstawowej.

Uroczyste obchody: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca odbyły się w plenerze, na szkolnym boisku. Pogoda dopisała, a licznie zgromadzeni na festynie mieli okazję do wspólnej zabawy, radosnej integracji i wielu wzruszeń.                                                    

W pierwszej części dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie zaprezentowali program artystyczny „Moja Rodzina”. Podczas występów deklamowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Zebrani rodzice oglądali popisy córek i synów, byli dumni ze swych pociech i zrobili wiele pamiątkowych zdjęć do rodzinnych albumów.

W drugiej części festynu boisko zamieniło się w wielki plac rodzinnych gier i zabaw. Różne konkurencje, konkursy i zabawy, w których udział brały zarówno dzieci, jak i dorośli, poprowadziły animatorki zabaw „Ani-Marta”. Było mnóstwo tańców do znanych przebojów muzyki popularnej oraz pokazy baniek mydlanych. Małych uczestników odwiedziły bajkowe postacie – Minionek i Myszka Miki. Na koniec animatorki wręczyły każdemu dziecku słodką watę cukrową. Dzieci bawiły się też na placach zabaw i grały w gry z zastosowaniem piłki.

Tego dnia rodzice przygotowali dla zebranych ciepłe napoje i słodki poczęstunek. Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach ufundował lody i napoje dla wszystkich dzieci. Przedsięwzięcie zorganizowała Szkoła Filialna, Centrum Kształcenia i Rodzice z Dębowa.

materiał: Wanda Olewicz-Chuda, Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)