Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Ogólnopolski projekt edukacyjny. "Las, dwa, trzy-matematyczne przygody wśród przyrody”

fot. A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Niepubliczne Przedszkole Katolickie w Nakle bierze udział w # Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Las, dwa , trzy – matematyczne przygody wśród przyrody” który jest odpowiedzią na jeden z tegorocznych priorytetów polityki oświatowej MEN oraz odpowiedzią na potrzebę poszukiwania alternatywnych, innowacyjnych metod pracy z dziećmi.

Celem projektu jest promowanie edukacji w kontakcie z naturą i poprzez jej doświadczanie, nabywanie wiadomości i umiejętności matematycznych poprzez działania blisko przyrody, postrzeganie przyrody jako naturalnego środowiska zapewniającego dzieciom możliwość zabawy i rozwoju oraz sprzyjającego wykorzystaniu wszystkich zmysłów.

Dzięki działaniom dzieci, rozwijają samodzielność i kreatywność, zdobywają kompetencje matematyczne poprzez doświadczanie wszystkimi zmysłami, kształtują świadomość własnego ciała, wykorzystują codzienne sytuacje do nabywania kompetencji  matematycznych, rozwijają umiejętność liczenia, poznawania figur geometrycznych, dostrzegania zależności między przyczyną a skutkiem. Dzieci w ramach projektu muszą rozwiązać dziesięć zadań.

„Jagódki” z Przedszkola Katolickiego dzielnie rozwiązują stopniowo zadania. Dotychczas wykonały autoportret pt. „Oto ja” gdzie wykorzystały materiał przyrodniczy (kasztany, szyszki, liście, patyki itp.), ułożyły „Cyfry z natury”, uczestniczyły w wycieczce do lasu „W małej chatce za lasem”, gdzie nawiązały współprace z panem leśniczym, „Eksperymentowały kulinarnie” wykonały zdrową sałatkę owocową oraz „Uczyły się w terenie” segregując materiał przyrodniczy oraz układając z materiałów przyrodniczych figury geometryczne. Przed „Jagódkami” jeszcze zostały kolejne zadania do wykonania.    

materiał: mgr A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)