Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Ogólnopolski projekt edukacyjny. "Las, dwa, trzy-matematyczne przygody wśród przyrody”

fot. A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Niepubliczne Przedszkole Katolickie w Nakle bierze udział w # Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Las, dwa , trzy – matematyczne przygody wśród przyrody” który jest odpowiedzią na jeden z tegorocznych priorytetów polityki oświatowej MEN oraz odpowiedzią na potrzebę poszukiwania alternatywnych, innowacyjnych metod pracy z dziećmi.

Celem projektu jest promowanie edukacji w kontakcie z naturą i poprzez jej doświadczanie, nabywanie wiadomości i umiejętności matematycznych poprzez działania blisko przyrody, postrzeganie przyrody jako naturalnego środowiska zapewniającego dzieciom możliwość zabawy i rozwoju oraz sprzyjającego wykorzystaniu wszystkich zmysłów.

Dzięki działaniom dzieci, rozwijają samodzielność i kreatywność, zdobywają kompetencje matematyczne poprzez doświadczanie wszystkimi zmysłami, kształtują świadomość własnego ciała, wykorzystują codzienne sytuacje do nabywania kompetencji  matematycznych, rozwijają umiejętność liczenia, poznawania figur geometrycznych, dostrzegania zależności między przyczyną a skutkiem. Dzieci w ramach projektu muszą rozwiązać dziesięć zadań.

„Jagódki” z Przedszkola Katolickiego dzielnie rozwiązują stopniowo zadania. Dotychczas wykonały autoportret pt. „Oto ja” gdzie wykorzystały materiał przyrodniczy (kasztany, szyszki, liście, patyki itp.), ułożyły „Cyfry z natury”, uczestniczyły w wycieczce do lasu „W małej chatce za lasem”, gdzie nawiązały współprace z panem leśniczym, „Eksperymentowały kulinarnie” wykonały zdrową sałatkę owocową oraz „Uczyły się w terenie” segregując materiał przyrodniczy oraz układając z materiałów przyrodniczych figury geometryczne. Przed „Jagódkami” jeszcze zostały kolejne zadania do wykonania.    

materiał: mgr A. Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)