Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

10 maja 2019

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Sukces uczniów I LO

fot.pow

fot.pow

Uczniowie naszego liceum im. B. Krzywoustego uczestniczyli# w XX EDYCJI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Udział w konkursie stanowi element wspierający rozwój talentów językowych oraz daje możliwość porównania swoich umiejętności w skali kraju i województwa.

Uczniowie rozwiązują test w dwóch kategoriach wiekowych. W tym roku  naszą szkołę reprezentowało 26 osób. Klasyfikacja finałowa podana jest z podziałem na miejsca  w skali województwa oraz w skali ogólnopolskiej. Nasi uczniowie  z klas pierwszych zajęli wysokie miejsca; 7 osób znalazło się w pierwszej dziesiątce w województwie. Cztery uczennice otrzymały dyplomy laureata  za bardzo wysokie wyniki. Są to:
1. Marta Sobczak /klasa I medyczna/- I miejsce w województwie oraz 32 w Polsce,
2. Anna Wysocka /klasa I medyczna/  - III miejsce w województwie,
3. Zuzanna Nowacka / klasa I politechniczna/- IV miejsce w województwie,
4. Paulina Kulawiak / klasa I prawnicza/-  V miejsce w województwie,
5. Artur Faltyński / klasa I politechniczna/ - VII miejsce w województwie,
6. Julia Czyż / / klasa I politechniczna/ - IX miejsce w województwie,
7. Julia Bryk / / klasa I politechniczna/ - X miejsce w województwie.

W kategorii klas II, III, IV liceum ogólnokształcącego i technikum najlepszy wynik oraz dyplom laureata za bardzo dobry wynik otrzymał: Szymon Lewandowski / klasa II medyczna/ - IV miejsce w województwie oraz 51 w kraju.

Należy podkreślić, iż Szymon sprawdził swoje umiejętności językowe z umiejętnościami starszych kolegów. Tym bardziej cieszy nas jego wynik na tym etapie. Pozostali uczestnicy zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Uczniów przygotowywały do konkursu: Katarzyna Łapińska, Anita Marciniak, Katarzyna Pawlak- Marosz oraz Rozalia Wencel. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

materiał: Rozalia Wencel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 31 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)