Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

10 maja 2019

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Sukces uczniów I LO

fot.pow

fot.pow

Uczniowie naszego liceum im. B. Krzywoustego uczestniczyli# w XX EDYCJI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Udział w konkursie stanowi element wspierający rozwój talentów językowych oraz daje możliwość porównania swoich umiejętności w skali kraju i województwa.

Uczniowie rozwiązują test w dwóch kategoriach wiekowych. W tym roku  naszą szkołę reprezentowało 26 osób. Klasyfikacja finałowa podana jest z podziałem na miejsca  w skali województwa oraz w skali ogólnopolskiej. Nasi uczniowie  z klas pierwszych zajęli wysokie miejsca; 7 osób znalazło się w pierwszej dziesiątce w województwie. Cztery uczennice otrzymały dyplomy laureata  za bardzo wysokie wyniki. Są to:
1. Marta Sobczak /klasa I medyczna/- I miejsce w województwie oraz 32 w Polsce,
2. Anna Wysocka /klasa I medyczna/  - III miejsce w województwie,
3. Zuzanna Nowacka / klasa I politechniczna/- IV miejsce w województwie,
4. Paulina Kulawiak / klasa I prawnicza/-  V miejsce w województwie,
5. Artur Faltyński / klasa I politechniczna/ - VII miejsce w województwie,
6. Julia Czyż / / klasa I politechniczna/ - IX miejsce w województwie,
7. Julia Bryk / / klasa I politechniczna/ - X miejsce w województwie.

W kategorii klas II, III, IV liceum ogólnokształcącego i technikum najlepszy wynik oraz dyplom laureata za bardzo dobry wynik otrzymał: Szymon Lewandowski / klasa II medyczna/ - IV miejsce w województwie oraz 51 w kraju.

Należy podkreślić, iż Szymon sprawdził swoje umiejętności językowe z umiejętnościami starszych kolegów. Tym bardziej cieszy nas jego wynik na tym etapie. Pozostali uczestnicy zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Uczniów przygotowywały do konkursu: Katarzyna Łapińska, Anita Marciniak, Katarzyna Pawlak- Marosz oraz Rozalia Wencel. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

materiał: Rozalia Wencel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 31 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)