Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Odpowiedzialność prawna nieletnich. Rozmowy z policjantką

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

O odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz tym, jak właściwie zachowywać się w # relacjach rówieśniczych i na terenie szkoły rozmawiała wczoraj z uczniami kcyńskiej Szkoły Podstawowej policjantka z Nakła.

Policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Nakła spotkała się wczoraj (27.11.19) z uczniami klas V i VI w Szkole Podstawowej w Kcyni.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz najwięcej uwagi poświęciła przepisom ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za łamanie prawa. Mundurowa informowała, że każdy młody człowiek za czyny niezgodne z prawem odpowiada przed sądem rodzinnym.

Podawała też przykłady spraw, jakie najczęściej rozstrzyga sędzia rodzinny. Mowa była też o przejawach demoralizacji i działaniach jakie podejmuje policja po uzyskaniu informacji o niezgodnym z normami społecznymi zachowaniu młodych ludzi.

Prowadząca prelekcję przypominała również o tym, jak należy zachowywać się na terenie szkoły. Począwszy od przestrzegania jej regulaminu, skończywszy na prawidłowych relacjach koleżeńskich i wzajemnym szacunku.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Botox
Botox i wypełniacze
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)