Dziś mamy 11 grudnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Odpowiedzialność prawna nieletnich. Rozmowy z policjantką

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

O odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz tym, jak właściwie zachowywać się w # relacjach rówieśniczych i na terenie szkoły rozmawiała wczoraj z uczniami kcyńskiej Szkoły Podstawowej policjantka z Nakła.

Policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Nakła spotkała się wczoraj (27.11.19) z uczniami klas V i VI w Szkole Podstawowej w Kcyni.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz najwięcej uwagi poświęciła przepisom ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za łamanie prawa. Mundurowa informowała, że każdy młody człowiek za czyny niezgodne z prawem odpowiada przed sądem rodzinnym.

Podawała też przykłady spraw, jakie najczęściej rozstrzyga sędzia rodzinny. Mowa była też o przejawach demoralizacji i działaniach jakie podejmuje policja po uzyskaniu informacji o niezgodnym z normami społecznymi zachowaniu młodych ludzi.

Prowadząca prelekcję przypominała również o tym, jak należy zachowywać się na terenie szkoły. Począwszy od przestrzegania jej regulaminu, skończywszy na prawidłowych relacjach koleżeńskich i wzajemnym szacunku.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia
Nowoczesne zabiegi laserowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Meble łazienkowe
Sprawdzanie geometrii kół
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Nowoczesny styl
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)