Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2018

Odbyli podróż po bajkowych stacjach i są już pełnoprawnymi czytelnikami!

fot. SP Mrocza

fot. SP Mrocza

Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyli czytelniczą #"podróż" po bajkowych stacjach, by przyjąć pasowanie na czytelnika. Spotkanie odbyło się w atmosferze zabawy. Atrakcji nie brakowało.

Dzieci miały za zadanie jak najszybciej ułożyć alfabetyczne puzzle. Do tekstu "Rzepka" Juliana Tuwima  tworzyły obrazkową historyjkę. Wszystkie klasy przy wsparciu wychowawców (pań: Ewy Wiśniewskiej, Lidii Talarczyk, Barbary Tadych oraz Anny Czarnikowskiej) bez trudu poradziły sobie z zadaniami. W rytmie pędzącej lokomotywy odbyły wycieczkę do biblioteki.

Wysłuchały interpretacji tekstu "Dziwna królewna" w wykonaniu Laili Jasińskiej. Przy dźwiękach popularnego "Baby sharp" wzięły udział we wspólnym tańcu. Z zapałem wykrzyczały przygotowane przez siebie hasła promujące czytelnictwo i z pełną odpowiedzialnością dumnego pierwszoklasisty odebrały pasowanie na czytelnika. Biblioteczną ciuchcię pomagali napędzić przyjaciele biblioteki: Amira Berghleh, Matylda Pokrzywka, Julia Kałdowska oraz Laila Jasińska.

 materiał: Justyna Misterkiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)