Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

Odbyła się XIII Sesja Rady Miejskiej. Radni podjęli uchwały

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

W środę 30 października 2019 r. w Szubińskim Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13 w # Szubinie odbyła się XIII sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca przywitała wszystkich radnych, dyrektorów wydziałów i przybyłych gości. W dalszej części sesji Rady Miejskiej Przewodnicząca Rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych.

Ponadto przedstawiła informację dot. złożonych oświadczeń majątkowych przez radnych Rady Miejskiej w Szubinie za rok 2018.

Następnie Pani Wioletta Borys-Stachowiak – Zastępca Burmistrza Szubina przedstawiła sprawozdanie Burmistrza Szubina z działalności międzysesyjnej w okresie od  26 września 2019 r. do 29 października 2019 r.

Pozostając przy głosie zastępca burmistrza przedstawiła informację dot. złożonych oświadczeń majątkowych przez zastępcę burmistrza, sekretarza gminy, skarbnika gminy, kierowników jednostek organizacyjnych gminy, osób zarządzających i członków organów zarządzających gminą, osób prawnych oraz osób wydających decyzje administracyjne w imieniu burmistrza za 2018 r.

Następnie radni podjęli uchwały:
1. w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Drogosław, gm. Szubin;
2. w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Zamość, gm. Szubin;
3. w sprawie wyrażenia zgody na przeniesienie własności nieruchomości w trybie art. 231 § 1 Kodeksu cywilnego;
4. w sprawie ustalenia wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych położonych na terenie miasta i gminy Szubin na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu;
5. w sprawie zarządzenia poboru w drodze inkasa podatków od osób fizycznych wpłacanych w formie łącznego zobowiązania pieniężnego oraz podatków: rolnego, od nieruchomości i leśnego nie stanowiących łącznego zobowiązania pieniężnego oraz określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso;
6. w sprawie określenia rocznych stawek podatku od środków transportowych na 2020 rok;
7. w sprawie obniżenia średniej ceny skupu 1 q żyta dla potrzeb obliczania podatku rolnego na obszarze Gminy Szubin na 2020 rok;
8. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębach ewidencyjnych: Ciężkowo, Wrzosy i Retkowo, gmina Szubin;
9. w sprawie pozbawienia statusu pomnika przyrody;
10. zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin;
11. zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2019 rok.

Na zakończenie w wolnych głosach radni wypowiadali się na temat planów związanych z likwidacją nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w szpitalu w Szubinie. Radni przygotowali sprzeciw przeciwko powyższej decyzji, który został podpisany przez wszystkich radnych Rady Miejskiej w Szubinie.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 0 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  Włościanka, w dniu 05-11-2019 14:01:39 napisał:

  A co z ul. Topolową w Małych Rudach? Ponad 5 lat temu żądałam zmiany jej nazwy na; Wileńskiego Okręgu AK. Nie dość, że jest to ukradziona moja droga dojazdowa (gmina łącznie ukradła 21000 metrów), to jeszcze kacyk zwany sołtysem nadał jej nazwę bez konsultacji z nami jedynymi mieszkankami tej ulicy. Wstyd i hańba.

  odpowiedz

  • 4 (16)

  Włościanka, w dniu 05-11-2019 14:10:23 napisał:

  Dlaczego nowy włodarz nie zamieszcza wiadomości o sesjach w aktualnościach na stronie BIP Szubin? Czy to lęk przed podatnikami; ,,coby" plebs nie przychodził popatrzeć na ,,Wielkopaństwo" ? Poprzednie ekipy tam właśnie zamieszczały informacje o wszelkich posiedzeniach.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  szkoda, w dniu 06-11-2019 23:24:23 napisał:

  Minął rok a wielu radnych bez żadnej aktywności... Stracone 5 lat dla wielu wyborów.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Lipoliza injekcyjna
Żel UV 5ml
7,50PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Test amortyzatorów
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)