Dziś mamy 30 maja 2020, sobota, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

Odbyła się XIII Sesja Rady Miejskiej. Radni podjęli uchwały

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

W środę 30 października 2019 r. w Szubińskim Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13 w # Szubinie odbyła się XIII sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca przywitała wszystkich radnych, dyrektorów wydziałów i przybyłych gości. W dalszej części sesji Rady Miejskiej Przewodnicząca Rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych.

Ponadto przedstawiła informację dot. złożonych oświadczeń majątkowych przez radnych Rady Miejskiej w Szubinie za rok 2018.

Następnie Pani Wioletta Borys-Stachowiak – Zastępca Burmistrza Szubina przedstawiła sprawozdanie Burmistrza Szubina z działalności międzysesyjnej w okresie od  26 września 2019 r. do 29 października 2019 r.

Pozostając przy głosie zastępca burmistrza przedstawiła informację dot. złożonych oświadczeń majątkowych przez zastępcę burmistrza, sekretarza gminy, skarbnika gminy, kierowników jednostek organizacyjnych gminy, osób zarządzających i członków organów zarządzających gminą, osób prawnych oraz osób wydających decyzje administracyjne w imieniu burmistrza za 2018 r.

Następnie radni podjęli uchwały:
1. w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Drogosław, gm. Szubin;
2. w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w miejscowości Zamość, gm. Szubin;
3. w sprawie wyrażenia zgody na przeniesienie własności nieruchomości w trybie art. 231 § 1 Kodeksu cywilnego;
4. w sprawie ustalenia wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych położonych na terenie miasta i gminy Szubin na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu;
5. w sprawie zarządzenia poboru w drodze inkasa podatków od osób fizycznych wpłacanych w formie łącznego zobowiązania pieniężnego oraz podatków: rolnego, od nieruchomości i leśnego nie stanowiących łącznego zobowiązania pieniężnego oraz określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso;
6. w sprawie określenia rocznych stawek podatku od środków transportowych na 2020 rok;
7. w sprawie obniżenia średniej ceny skupu 1 q żyta dla potrzeb obliczania podatku rolnego na obszarze Gminy Szubin na 2020 rok;
8. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębach ewidencyjnych: Ciężkowo, Wrzosy i Retkowo, gmina Szubin;
9. w sprawie pozbawienia statusu pomnika przyrody;
10. zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin;
11. zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2019 rok.

Na zakończenie w wolnych głosach radni wypowiadali się na temat planów związanych z likwidacją nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w szpitalu w Szubinie. Radni przygotowali sprzeciw przeciwko powyższej decyzji, który został podpisany przez wszystkich radnych Rady Miejskiej w Szubinie.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 20 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  Włościanka, w dniu 05-11-2019 14:01:39 napisał:

  A co z ul. Topolową w Małych Rudach? Ponad 5 lat temu żądałam zmiany jej nazwy na; Wileńskiego Okręgu AK. Nie dość, że jest to ukradziona moja droga dojazdowa (gmina łącznie ukradła 21000 metrów), to jeszcze kacyk zwany sołtysem nadał jej nazwę bez konsultacji z nami jedynymi mieszkankami tej ulicy. Wstyd i hańba.

  odpowiedz

  • 4 (16)

  Włościanka, w dniu 05-11-2019 14:10:23 napisał:

  Dlaczego nowy włodarz nie zamieszcza wiadomości o sesjach w aktualnościach na stronie BIP Szubin? Czy to lęk przed podatnikami; ,,coby" plebs nie przychodził popatrzeć na ,,Wielkopaństwo" ? Poprzednie ekipy tam właśnie zamieszczały informacje o wszelkich posiedzeniach.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  szkoda, w dniu 06-11-2019 23:24:23 napisał:

  Minął rok a wielu radnych bez żadnej aktywności... Stracone 5 lat dla wielu wyborów.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Nadanie modnej linii
Blacharstwo
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Meble kuchenne
Tonery Directions
27PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)