Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 marca 2019

Odbył się piknik. 8 K-PBOT świętowała 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO

fot.pow

fot.pow

W dniu 9 marca 2019 roku w Bydgoszczy oraz Toruniu# odbyły się pikniki z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. W Bydgoszczy odbyło się szereg imprez, w tym na terenie brygadowego ośrodka szkolenia 1 Brygady Logistycznej w Bydgoszczy oraz w Toruniu na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

W programie obchodów o godzinie 11:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie pikniku, natomiast o 13:00 odbyło się podniesienie Flagi Państwowej i flagi NATO. Po oficjalnych uroczystościach odbyły się wystąpienia okolicznościowe, pokazy sprzętu wojskowego, występ Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy, występ zespołów artystycznych, żołnierski poczęstunek, gry plenerowe i zabawy sportowe dla dzieci, stoiska promocyjne  i informacyjne. Zakończenie pikniku nastąpiło ok. godziny 17:00.

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” wystawiła stoiska promocyjne i informacyjne wraz z wyposażeniem i sprzętem będącym na wyposażeniu brygady.

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

Formacja stawia na nowoczesność, w szkoleniu stosowane są innowacyjne metody  i narzędzia. Nowatorskim podejściem jest wykorzystanie potencjału byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych oraz funkcjonariuszy jednostek antyterrorystycznych w ramach Mobilnych Zespołów Szkoleniowych, które szkolą instruktorów w WOT.

materiał: por. dr Diana Warchocka rzecznik prasowy 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabieg parafinowy
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)