Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

12 września 2018

"Od szkolenia do zatrudnienia". Zakończenie staży zawodowych w ramach projektu

fot. pow.

fot. pow.

Uczestnicy projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” zakończyli udział w trzymiesięcznych, # płatnych stażach zawodowych.

Młodzież miała możliwość zdobycia cennych doświadczeń zawodowych, które służą pogłębieniu wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych.

Podczas pracy, dzięki przydzielonemu opiekunowi stażu, uczestnicy krok po kroku poznawali tajniki pracy w zawodach: kosmetyczka, magazynier i grafik komputerowy. Dodatkowym atutem był czynnik finansowy, stażyści otrzymali stypendium, ubezpieczenie zdrowotne, korzystali także z refundacji kosztów dojazdu. Dla wielu z nich było to pierwsze doświadczenie zawodowe w miejscu pracy.

Udział młodzieży w projekcie pozwolił im zdobyć większą pewność siebie oraz wzmocnił przekonanie o właściwym wyborze zawodu. Była to dla nich szansa, aby zdobyć wiedzę praktyczną, a także zyskać możliwość znalezienia zatrudnienia.

Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” współfinansowany jest ze środków  Unii Europejskiej.

 materiał: Monika Maliszewska 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)