Dziś mamy 30 maja 2020, sobota, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Od lat czekają na drogę. Rozpętek po zebraniu

Tylko 6 osób wzięło udział w zebraniu sołeckim w Rozpętku, podczas którego dzielono fundusz# sołecki. Zebrania, podczas których decyduje się o wiejskim budżecie, są bardzo ważne, jednak wciąż bierze w nich udział bardzo mało mieszkańców.

Zanim rozpoczął się podział środków na rok 2020, mieszkańcy dokonali zmian w tegorocznym budżecie. Do wykorzystania pozostało 2000 zł i zapadła decyzja, że pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie kuchni w świetlicy i zakup opału. Sołtys Zefiryna Dorsz podkreśliła też, że trzeba dokupić stoły.

A w co sołectwo zainwestuje w przyszłym roku?
montaż klimatyzacji – 1968 zł,
przegląd klimatyzacji – 369 zł,
utrzymanie świetlicy – 5459, 33 zł,
utrzymanie zieleni – 500 zł,
wykaszanie – 600 zł,
zimowe utrzymanie dróg – 1000 zł,
integracja wsi – 1250 zł,
konserwacja placu zabaw – 200 zł,
kostka koło krzyża – 1500 zł,
kamera przy świetlicy – 3000 zł.

Początkowo mieszkańcy nie byli przekonani do zakupu kamery, ale dużym problemem są częste uszkodzenia placu zabaw i budynku sali wiejskiej.

Podczas zebrania dużo rozmawiano o drogach powiatowych. Mieszkańcy Rozpętka złożyli petycję do Zarządu Powiatu w sprawie przebudowy drogi z Rozpętka do Dobieszewka. Radni zadecydują o zasadności petycji na środowej sesji. Poruszano także kwestię rolnictwa – już w poniedziałek i wtorek rolnicy będą mogli zgłaszać się do referatu rolnego, by podpisywać zaakceptowane wnioski suszowe. Dyskutowano także na temat rządowego programu 500+.
Na koniec zebrania Zefiryna Dorsz podziękowała za współpracę radzie sołeckiej i członkiniom nowo zarejestrowanego KGW.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Nick, w dniu 20-09-2019 12:03:30 napisał:

  Co to za kamera za 3tys. ? Kamera zewnetrzna kosztuje juz od 500zl. z rejestratorem.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Hahahah, w dniu 20-09-2019 12:05:58 napisał:

  Zgadza sie 4 kamery z rejestratorem https://allegro.pl/oferta/zestaw-4-kamery-zewnetrzne-4-5-hd-i-rejestrator-7812174893?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

  odpowiedz

  • 1 (1)

  abcd, w dniu 20-09-2019 14:26:46 napisał:

  chciałabym zapytać czy gospodarze obiektu przy ul. Jurczyka są zatrudnieni od 1 września bo sala gimnastyczna po południu jest zamknięta na cztery spusty gdzie tu oszczędności a panu Jarkowi K. to starczy doba na te wszystkie umowy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Heniu, w dniu 21-09-2019 21:16:00 napisał:

  Wow powalająca ilość osób aż żal patrzeć na to co się dzieje ludzie mają wszystko w nosie tylko umieją dużo gadać i oczerniać sołtys w necie lub w sklepie a na zebranie nie przyjdą,żal mi was opluwacze.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Modne aranżacje
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Remonty mieszkań
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP500
1399PLN PROMOCJAPLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Pieczątki Colop
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)