Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2018

Od lat angażują się w akcję krwiodawstwa. Kolejne zwycięstwo strażackiego klubu HDK

fot. pow.

fot. pow.

Kolejne zwycięstwo strażackiego Klubu HDK w programie „Ognisty ratownik – gorąca krew”.

W służbę strażaka, zarówno zawodowego, jak i ochotnika, wpisane jest pomaganie ludziom. Przyrzeczenie ofiarności i męstwa w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i zdrowia, obowiązuje nas stale, nie tylko wtedy, gdy pełnimy czynną służbę w podziale bojowym. Jedną z form pomocy o ogromnym znaczeniu jest honorowe krwiodawstwo. Nawet najmłodsi wiedzą, że strażak to ktoś, kto przede wszystkim pomaga, udział strażaków w szlachetnej działalności krwiodawczej jest wobec tego wysoce pożądany. Przekonanie o tym, że strażacka brać bardzo chętnie stawia czoła trudnym wyzwaniom i działa na rzecz innych ludzi, potwierdzają działania Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK działającego przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, zrzeszającego funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.

W tym roku, już po raz piąty, Klubowicze wzięli udział w ogólnopolskim programie Polskiego Czerwonego Krzyża „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Po dwukrotnym zdobyciu I miejsca w dwóch poprzednich edycjach, w tym roku, w XII edycji programu, powtórzyli swój sukces, zdobywając I miejsce w kategorii „Najaktywniejsza Jednostka PSP”. Na to osiągnięcie złożył się całoroczny wysiłek wszystkich krwiodawców, biorących udział w akcjach oddawania krwi organizowanych na terenie powiatu nakielskiego oraz działaniach zmierzających do promowania honorowego krwiodawstwa wśród lokalnej społeczności.

6 kwietnia br. w siedzibie Zarządu Głównego PCK w Warszawie laureatom programu wręczone zostały dyplomy oraz nagrody. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – nadbryg. Marek Jasiński a także przedstawiciele Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża, Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Narodowego Centrum Krwi.

Nadmienić należy, iż w kategorii „Najaktywniejsza jednostka PSP” do programu zgłoszono 54 jednostki Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski. Wysiłek strażaków biorących udział w akcji, przełożył się na pozyskanie w 2017 roku 7219 litrów krwi.

materiał: st. sekc. Katarzyna Krzoska

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Blacharstwo
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Usługi transportowe
Sprawdzanie świateł
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)