Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

06 października 2018

Obraz Jasnogórskiej Pani zawitał do parafii św. Andrzeja. Wierni uczestniczyli w adoracji

fot. TD

fot. TD

Od 28 września w dekanacie łabiszyńskim i szubińskim trwa peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej # Częstochowskiej.

Pierwszą parafią którą odwiedził obraz była parafia w Chomętowie, potem kolejno we Władysławowie, Rynarzewie, Zamościu, Turze i Samoklęskach Dużych. 4 października kopia obrazu Jasnogórskiej Pani zawitała do kościoła pw Św. Marcina w Szubinie. W tej parafii przed przybyciem obrazu zostały przeprowadzone Misje Parafialne przez ks. salezjanina Piotra Grzymałę.

5 października w uroczystej procesji idącej z kościoła Św. Marcina do kościoła Św. Andrzeja Boboli ks. proboszcz kanonik Tadeusz Lesiński przekazał obraz na ulicach Szubina parafianom i proboszczowi ks. Jackowi Pawelczykowi.
W parafii Św. Andrzeja Boboli Misje Parafialne były przeprowadzone przez ks. pallotyna Włodzimierza Osicę i ks. Marka Pasiuka.  
W kościele były odprawiane uroczyste msze św., modlitwą adorowano obraz.

Dla parafian było to duchowe przeżycie.

W sobotę, 6 października obraz Jasnogórskiej Pani zawita do kościoła pw Św. Wojciecha w Kołaczkowie.

Tekst - TD

Oceń artykuł: 17 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabieg parafinowy
Kwasy...
Budowa magazynów
Meble młodzieżowe systemowe
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Nowoczesny styl
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)