Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

Obradowali sadkowscy radni. Czy droga powiatowa zostanie doświetlona?

fot. MM

fot. MM

W czwartek w Centrum Administracyjno-Kulturalnym w Sadkach zorganizowano # przedostatnią w bieżącym roku sesję rady gminy. Tego dnia radni mieli do podjęcia tylko 6 uchwał.

Sesję tradycyjnie rozpoczął przewodniczący rady Andrzej Niedbała, po czym radni przyjęli proponowany porządek obrad. Jako pierwszy do mównicy podszedł wójt Dariusz Gryniewicz, wygłaszając sprawozdanie ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym.

Następnie radni zapoznali się z informacjami dotyczącymi przygotowania gminy do zimowego utrzymania dróg oraz ilości pozyskanych pieniędzy, w tym unijnych w 2019 roku i przewidywanych na przyszły rok.

Następnie przyszedł czas na podjęcie uchwał. Oprócz dokonania kilku zmian w budżecie gminy Sadki na 2019 rok radni przyjęli również roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020.

Określono także szczegółowe zasady ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia,. w tym w schroniskach dla osób bezdomnych i takich samych schroniskach, z tym że z usługami opiekuńczymi. Ostatnie uchwały dotyczyły zniesienia urzędowych nazw miejscowości, takich jak: Borek (na terenie sołectwa Samostrzel), Pólko (na terenie sołectwa Mrozowo) oraz Wybitowo (na terenie sołectwa Śmielin). Ustalono też zasady przeprowadzenia konsultacji społecznych we wspomnianych wcześniej sołectwach.

Pozostała część dyskusji dotyczyła głównie drogi powiatowej na odcinku Sadki - Radzicz. Po raz kolejny powrócił również wątek doświetlenia tejże drogi. Wójt poinformował, że przy najbliższej okazji wspomni o tym dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle Bartoszowi Lamprechtowi, który mimo otrzymanego zaproszenia na sesję w celu przedstawienia informacji na temat zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie gminy Sadki, ostatecznie ze względów prywatnych nie mógł się na niej stawić.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  zainteres. , w dniu 29-11-2019 21:59:13 napisał:

  kiedy chodniki na strazackiej, na ul w Samostrzelu do dworca PKP, wstyd dla radnych!!

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Mieszkaniec, w dniu 29-11-2019 22:41:14 napisał:

  Gdyby nie sesje rady to byśmy nie wiedzieli że w Sadkach mamy wójta.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  do roboty, w dniu 30-11-2019 11:55:21 napisał:

  co mówił wójt o podwyżce śmieci? czyżby poszukiwanie winnego? może obniżyć pensję i diety

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Jakub, w dniu 30-11-2019 14:16:33 napisał:

  A była na sesji Pani poseł Kozanecka, czy ma sadki w poważaniu? ;)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Test amortyzatorów
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Sprawdzanie geometrii kół
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)