Dziś mamy 22 sierpnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 maja 2019

Obchody Konstytucji 3 Maja. Uroczysta akademia w nakielskiej Dwójce

fot.pow

fot.pow

We wtorek, 30 kwietnia w nakielskiej Dwójce odbyły się uroczyste akademie#, poświęcone 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego oraz jest okazją dla naszych uczniów do kształtowania postawy uznania, wdzięczności i szacunku dla historycznego dorobku naszych przodków.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy IV c i IV e pod kierunkiem wychowawców Wioletty Jasińskiej oraz Joanny Nowak zaprezentowali publiczności z klas I - VI program artystyczny nawiązujący do historii Konstytucji 3 Maja i polskich symboli narodowych. Swój występ rozpoczęli od poloneza, którego pilnie uczyli się pod okiem Agnieszki Dolacinskiej. Uczniowie zaśpiewali także piękne patriotyczne pieśni.

Widzowie - szczególnie ci młodsi, mieli okazję dowiedzieć się, iż Ustawa Rządowa uchwalona wśród wielkiego entuzjazmu 3 maja 1791 roku, była drugą tak nowatorską konstytucją na świecie po amerykańskiej, a pierwszą w Europie. Zapoczątkowywała ona i wprowadzała szereg tak bardzo potrzebnych wówczas reform w Rzeczypospolitej. Obok podstawowych informacji historycznych, nie brakło również refleksji nad istotnymi wartościami ważnymi dla każdego Polaka, takimi jak: wolność, naród i ojczyzna.

materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)