Dziś mamy 16 sierpnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
16 maja 2018

O życiu i działalności dwóch hrabin. Podsumowano projekt

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 8 maja odbyło się zakończenie projektu edukacyjnego „Moja miejscowość dawniej i #dziś”, który realizowany był w ramach innowacji pedagogicznej „Przedszkole bez granic”.

Celem jej było realizowanie treści programowych i pozaprogramowych przedszkoli z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w tym internetowego komunikatora skype. Projekt poświęcony był życiu i działalności hrabin Anieli Potulickiej i Marii Bnińskiej. Realizowano go w Przedszkolu Gminy Sadki „Dobre Ludki” – oddział Bnin oraz Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. „Dzieci Potulic”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: w Potulicach - p. wizytator Ewa Jaśkowska, dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. „Dzieci Potulic” Jacek Kiersznicki, sołtys Grzegorz Ksobick oraz eksperci: p. Teresa Kasprzak i p. Stanisław Rosada. Obecni byli również rodzice dzieci biorących udział w projekcie. W Bninie - Zastępca Wójta Gminy Sadki Piotr Hemmerling, dyrektor Przedszkola Gminy Sadki „Dobre Ludki” p. Dorota Wiśniewska, Przewodnicząca Rady Gminy/ sołtys Barbara Gajewska, eksperci p. Genowefa Szpot, p. Krystyna Czelińska, p. Jerzy Szyperski oraz rodzice.

W programie uroczystości znalazły się wystawa prac plastycznych dotyczących życia i działalności hrabin i krótki program artystyczny o charakterze patriotycznym. Odbyło się również spotkanie zaprzyjaźnionych przedszkoli na skype, podczas którego podsumowano wiadomości zdobyte przez przedszkolaków. Połączenie odbywało się w systemie videokonferencji, w której uczestniczyła p. wizytator E. Jaśkowska. Autorki projektu dziękują dyrektorom, gościom i rodzicom za poświęcony czas przy realizacji projektu.

Materiał: Wioletta Pasternacka, Iwona Bembnista

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)