Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2019

O segregacji śmieci ze świnką Peppą w tle. Czym skorupka za młodu …

W dniu 12 kwietnia w grupie Jeżyki w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbyły się # zajęcia dotyczące segregacji śmieci i zachowań wobec przyrody.

Były one częścią realizowanego w  przedszkolu projektu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni „Marzenie" pod nazwą „Bajkowe wartości – postaci z bajek uczą o wartościach” dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert nr 1/2019 pn. Edukacja. Projekt obejmuje m.in. zajęcia z wybraną postacią z bajki, której przypisana jest jakaś wartość. W tym tygodniu motywem przewodnim była wartość „szacunek” i symbolizującą tę wartość  Peppa.

Dzieci z grupy Jeżyki odwiedził pracownik Urzędu Miejskiego p. Piotr Mantych odpowiedzialny m.in. za system gospodarowania odpadami. Na początku mówiono o szacunku, co to znaczy kogoś szanować, jak przejawiamy szacunek wobec drugiego człowieka i czy szanować można także przedmioty. Podjęto również temat szacunku wobec przyrody i w tym kontekście dzieci uczyły się o segregacji śmieci. Pan Piotr objaśnił kolory związane z segregacją pokazując jakiego rodzaju śmieci wrzucamy do konkretnego koloru.  Zadaniem dzieci było przyporządkować dany rodzaj odpadów i wrzucić go do odpowiedniego worka. Poznawały słowa takie jak „segregacja” czy „recykling”. Ponieważ zajęcia związane były ze świnką Peppa dzieci przyniosły ze sobą różne przedmioty z tą postacią z bajki. W dalszej części zajęć wykonywały zadania plastyczne m.in. kolorowały obrazki z Peppą dotyczące segregacji śmieci. W podziękowaniu za spotkanie dzieci obdarowały prowadzących zajęcia wykonanymi przez siebie serduszkami. W innych grupach także odbywały się zajęcia, których tematem przewodnim był szacunek. W przyszłym tygodniu pojawi się postać Papy Smerfa, który połączony będzie z wartością „mądrość”. Podczas zajęć dzieci czytać będą m.in. książkę dla dzieci o Janie Czochralskim autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel – naukowcu pochodzącym z Kcyni.

materiał. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)