Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2018

O pomocy społecznej na przystani. W konferencji wzięło udział wiele osób

fot. Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią

fot. Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią

W związku z przypadającym w 2018 roku 20-leciem samorządu powiatowego i jego działalnością #na rzecz osób potrzebujących na terenie powiatu nakielskiego 9 kwietnia 2018r. na przystani Powiat Nakielski odbyła się konferencja pt. „Pomoc społeczna - kierunki rozwoju, szanse i zagrożenia dla samorządu terytorialnego”.

Założeniem spotkania było podsumowanie działalności oraz ukazanie najnowszych kierunków rozwoju pomocy społecznej. Otwarcia konferencji dokonał Marek Durałek - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią.

Następnie Starosta Nakielski Tomasz Miłowski powitał zgromadzonych gości i wygłosił przemówienie odnoszące się do roli pomocy społecznej w powiecie nakielskim i planowanych kierunków rozwoju. Zgromadzeni goście mieli możliwość wysłuchania referatów zaproszonych prelegentów na następujące tematy:

•    Ewa Kistowska – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią „Od ,,białej plamy’’ do samorządu przyjaznego osobom w potrzebie”,
•    Ryszard Kamiński – dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie „Rodzinne Gospodarstwa Opiekuńcze”,
•    Dorota Hass – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszcz „Współczesne wyzwania polityki społecznej – wybrane aspekty instytucjonalne”,
•    Adam Szponka – dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu „Ekonomia Społeczna w Regionie”,
•    Aleksandra Gierej – dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PFRON i Piotr Kopyciński – Samodzielny specjalista ds. współpracy z administracja publiczną „Rola Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami w środowisku lokalnym”.
•    Maria Dreszer – naczelnik Wydziału Integracji Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu „Samorząd Województwa dla osób niepełnosprawnych”.

Konferencji towarzyszyła wystawa zdjęć rodziców z niepełnosprawnością - uczestników kampanii społeczno-informacyjnej „Rodzicielstwo bez barier”, przygotowanej przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Konferencja była skierowana do praktyków działających w sferze szeroko rozumianej pomocy społecznej – zarówno na terenie powiatu, jak i gmin. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu i gmin w tym: Andrzej Kinderman – wicestarosta, Dariusz Gryniewicz – wójt gminy Sadki, Bogna Adamska – zastępca burmistrza Urzędu Miejskiego w Kcyni, Ryszard Bagnerowski – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego, radni rady powiatu Anna Maćkowska, Karolina Domżała-Kaczmarek, Ignacy Pogodziński, Jacek Panek, Aldona Zielińska – dyrektor Wydziału Organizacji, Zamówień Publicznych i Kontroli Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, Gabriela Trzeciakowska – Dyrektor Miejsko–Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy, Alina Pałubicka-Grzegorek - zastępca dyrektora Miejsko–Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią, Agnieszka Witkowska - zastępca kierownika Miejsko–Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kcyni, Magdalena Jęziorowska - zastępca Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie, Anna Rucińska - Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie, Barbara Grodzicka – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni, Agnieszka Kominiak–Ulatowska – zastępca dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie, Alicja Dymel–Kobza – przewodnicząca Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Nakle nad Notecią, Jerzy Dubiel – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Nakle nad Notecią, Izabela Dyks – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nakle nad Notecią, Zofia Woźniak - kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mroczy, Przemysław Ulatowski – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią, Ewa Burzyńska – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Nakle nad Notecią, Maria Kaczmarek – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Kujawsko–Pomorski Oddział Regionalny, Marian Olszyński – Przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych, Piotr Hemmerling – członek Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych, Katarzyna Nowak – Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej Twój Przyjaciel w Nakle nad Notecią, Stanisław Paradowski – Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, Halina Jankowska – Warsztat Terapii Zajęciowej w Szubinie, Paweł Biernacki - Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią.

Zakończenie konferencji uświetnił rejs po Noteci statkiem turystyczno-wycieczkowym „Jadwiga Bolesławówna”. Konferencja została przygotowana przy współpracy pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią, Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią, Środowiskowego Domu Samopomocy w Nakle nad Notecią, Wydziału Organizacji, Zamówień Publicznych i Kontroli Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią oraz Referatu Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Materiał: Maria Najdul

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)