Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

29 września 2019

Nutka Milutka z wizytką w przedszkolu. Operowa historia pewnego kota

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Dnia 26 września Niepubliczne Przedszkole Katolickie po raz kolejny odwiedziła Nutka #Milutka wraz z gośćmi panią Moniką Litwin – Dyngosz i Wojciechem Dyngosz - artystami występującymi w operze.

Podczas spotkania dzieci poznały trzy rodzaje głosów: alt, sopran i bas. Całemu przedstawieniu towarzyszył utwór pt. „Do opery”. Niezwykle humorystyczne spotkanie z Nutką Milutką pozwoliło dzieciom zrozumieć, że opera to połączenie słowa, muzyki, plastyki, ruchu, gestu oraz gry aktorskiej. Dzieci wcielały się w rolę myszy, a całe spotkanie oparte było o historię pewnego wyjątkowego kota. Serdecznie dziękujemy artystom za wspaniały występ.

Materiał: mgr A. Beger, Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)