Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 lutego 2020

Nowy sprzęt w Tęczowym Wzgórzu. Doposażono tzw. "pomarańczówkę"

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią mają powody do #radości. W środę, 12 lutego 2020 r. oficjalnie przekazano do użytku nowy sprzęt, który dzięki nieocenionemu zaangażowaniu Pana Wiesława Kominiaka, pracownika firmy Frightliner PL, a prywatnie dziadkowi 5-letniej Magdy z przedszkola "Tęczowe Wzgórze", udało się zakupić do sali zabaw tzw. "pomarańczówki".

- Cieszy nas to, że nasza "pomarańczówka" została doposażona - mówiła podczas uroczystości Pani Halina Lubiszewska, dyrektor ZSP nr 3 w Nakle n. Not. - A jeszcze bardziej cieszy nas to, że znalazł się człowiek, który pomyślał o nas i pozyskał pieniądze na zakup tego pięknego sprzętu, który będzie służył naszym dzieciom. Za pana bezinteresowną pomoc i wielkie serce serdecznie dziękujemy - dodała.

Przypomnijmy, iż w ramach programu wolontariatu #Najsilniejsi z # pomocą, firma pomogła Przedszkolu nr 1 "Tęczowe Wzgórze" w Nakle n. Not. doposażyć i przystosować salę zabaw tzw. "pomarańczówkę".

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Wiesławowi Kominiakowi za pomoc w pozyskaniu blisko 4000 zł, a "Najsilniejszym" za okazane serce.

materiał: Marta Podemska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)