Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

Nowe umundurowanie dla strażaków. Odbyło się oficjalne przekazanie

fot. pow.

fot. pow.

Nowe umundurowania Nomex wraz z rękawicami trafiły do 7 jednostek straży pożarnej z # Gminy Kcynia.

Umundurowanie zostało zakupione za kwotę ponad 20.000 tys. zł z funduszu ochrony przeciwpożarowej. Przekazano je do jednostek z: Kcyni, Górek Zagajnych, Dziewierzewie, Sipior, Kowalewka, Dobieszewka i Żarczyna.

Jak podkreślił Burmistrz Kcyni Marek Szaruga ma służyć strażakom i pozwolić im bezpiecznie pełnić służbę. Komendant Gminny OSP Michał Olender zapowiedział, że w miarę posiadanych środków umundurowanie będzie uzupełniane.

materiał:  Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)