Dziś mamy 19 lipca 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
02 grudnia 2017

Nowe chodniki i plac przy świetlicy. W trzech sołectwach zakończono inwestycje

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

30 listopada odbył się odbiór techniczny chodnika w Dziewierzewie # (ul. Rusiecka).

W ramach tego zadania gminnego wykonano 140 metrów kwadratowych chodnika z kostki polbrukowej. Prace budowlane wykonywali na zlecenie gminy Kcynia pracownicy ZGKiM Sp. z.o.o. w Kcyni, a finansowane ono było w całości ze środków funduszu sołeckiego sołectwa Dziewierzewo.

W ostatnim czasie wykonano również chodnik w Gromadnie. Tam z kolei powstało ok. 40 metrów kwadratowych chodnika. Prace wykonywali również pracownicy ZGKiM, a zadanie sfinansowano ze środków funduszu sołeckiego sołectwa Gromadno.

W Studzienkach zaś pracownicy ZGKiM ułożyli z kostki polbrukowej plac przy świetlicy wiejskiej. Zadanie również finansowane było ze środków funduszu sołeckiego.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)