Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 października 2018

Niezapomniana lekcja. Uczniowie Żeglugi odwiedzili fabrykę

fot. Michał Swoboda, Krzysztof Tamas

fot. Michał Swoboda, Krzysztof Tamas

W dniu 30.10.2018 uczniowie II Technikum kształcącego w zawodzie # : technik pojazdów samochodowych oraz uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia kształcąca w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odwiedzili Fabrykę Volkswagena we Wrześni koło Poznania.

Młodzież miała okazję zobaczyć złożony proces, w którym „krok po kroku” powstaje gotowy samochód. Droga, jaką pokonują kolejne elementy pojazdu, aby już jako gotowy pojazd samodzielnie zjechać z linii montażowej, prowadzi przez Dział Budowy Karoserii, nowoczesną Lakiernię i Dział Montażu. W proces ten zaangażowani są tysiące ludzi oraz dziesiątki robotów. Udział tych ostatnich zrobił na uczniach kolosalne wrażenie.

Zakład jest najnowocześniejszym i jednym z największych z zakładów VW na świecie. Nakłady finansowe w wysokości 800 milionów euro przeznaczone na budowę fabryki oraz jej wyposażenie powodują, że zakład ten jest też największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce.

materiał: Michał Swoboda, Krzysztof Tamas

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)