Dziś mamy 25 marca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 marca 2018

Nietypowa intwerwencja służb. Próbowali uratować łosia

fot. Paweł Dobies

fot. Paweł Dobies

Nie udało się uratować łosia, który próbował przepłynąć Noteć w okolicy miejscowości # Kowalewko Folwark.

W sobotnie południe, 3 marca, straż pożarną, służbę leśną oraz przedstawicieli miejscowego koła łowieckiego o zdarzeniu poinformował mieszkaniec pobliskiej miejscowości, spacerujący wzdłuż rzeki. Na miejsce przybyła Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza z Szubina, która dysponuje sprzętem pływającym. Do pomocy wezwano również strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromadnie. Utrudnieniem, opóźniającym akcję, były bardzo ciężkie warunki terenowe, które skomplikowały dojazd bezpośrednio do miejsca zdarzenia. Część drogi służby przemierzyły pieszo.

Pokonanie rzeki nie stanowi dla łosia problemu. Jednak utrzymujące się dłuższy czas bardzo niskie temperatury, spowodowały pojawienie się kilkumetrowej szerokości tafli lodu, która skutecznie uniemożliwiła zwierzęciu wydostanie się z wody.

Niestety, mimo zaangażowaniu strażaków i podjętej próby wydobycia zwierzęcia na brzeg, łosia nie udało się uratować. Nie wiadomo jak długo przebywał w wodzie. Prawdopodobnie zmęczenie, wyziębienie oraz stres przyczyniły się do jego utonięcia. Dalsze działania strażaków polegały na wydobyciu martwego łosia z wody. O zdarzeniu poinformowano również służby weterynaryjne.

materiał: Paweł Dobies

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)