Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

28 marca 2020

Niestraszna im epidemia. W szubińskim LO rozegrano kolejny turniej online

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

W szubińskim LO im. Stanisława Wyspiańskiego szachiści, pomimo epidemii, cały czas znajdują# się w stanie gotowości. Tym razem z inicjatywą wyszedł Adam Jagodziński, który zorganizował Turniej Szachowy Blitzkrieg Swiss Szubin Open.

Turniej odbył się w ramach V Mistrzostw I LO Szubin. Po tourne na stronie Lichess adepci królewskiej gry przenieśli się na portal Chess.com, gdzie rozegrano championat systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund z czasem 5 minut + 3 sekundy na zawodnika. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 18.00. Na listach startowych znalazło się 22 uczestników z dwóch województw. Co ciekawe, pojawił się także były uczeń I LO i znany szubiński szachista Piotr Walkowiak, mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii. Internet jak widać likwiduje różnice odległości.

W Turnieju Szachowym Blitzkrieg Swiss Szubin Open dominowali zawodnicy I LO Szubin. I miejsce zajął Piotr Szybowicz (I LO Szubin) z dorobkiem 9 punktów z 11 partii. II miejsce wywalczył Alan Jagodziński (I LO Szubin) 8,5/11, a na III miejscu znalazł się Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz) 8/11.

Wyniki uczniów I LO Szubin:
I miejsce Alan Jagodziński 8,5/11,
II miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin) 7/11,
III miejsce Aleksander Grygiel (I LO Szubin) 2/11,
IV miejsce Konrad Hilscher (I LO Szubin) 1,5/11,
V miejsce Ksawery Mierzwiński (I LO Szubin) 1,5/11,
VI miejsce Wirginia Nowojska (I LO Szubin) 1,5/11.

Szczegółowe wyniki pierwszej dziesiątki turnieju:
I miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin) 9/11,
II miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin) 8,5/11,
III miejsce Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz) 8/11,
IV miejsce Przemysław Szmidt (KSz Gambit Świecie) 7/11,
V miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin) 7/11,
VI miejsce Jakub Orlikowski (Szubin) 7/11,
VII miejsce Piotr Doliński (PKS Wiatrak Bydgoszcz) 6/11,
VIII miejsce Adam Kwas (UKS OPP Toruń) 6/11,
IX miejsce Piotr Walkowiak (I LO Szubin, Wielka Brytania) 6/11,
X miejsce Maria Zaderecka (Royal Chess Bydgoszcz) 6/11.

Materiał: Piotr Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)