Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

21 maja 2020

Niemiecka przygoda szachistów trwa. Są powody do zadowolenia

Trwa niemiecka przygoda lokalnych szachistów. Ewa Karkowska (Bydgoszcz), Jan Rosiński #(Mrocza) i Damian Binger (Sępólno Krajeńskie) reprezentowali niemiecką drużynę Rochade Europa Schachzeitung w międzynarodowym turnieju szachów ultraszybkich (ultrabullet).

Czas na partię dla każdego zawodnika wynosił tylko 15 sekund. Jest to bardzo nietypowa odmiana szachów, która skutecznie obala stereotyp o „refleksie szachisty”. Zawodnicy musieli wykazać się niebywałym refleksem, a także wielką dokładnością w robieniu ruchów. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn z różnych krajów. Drużyna Rochade Europa Schachzeitung z naszymi lokalnymi zawodnikami w składzie zajęła wysokie 2. miejsce w tym turnieju i tym samym osiągnęła duży sukces. Świetne wyniki uzyskali Ewa Karkowska (32 punkty) i Jan Rosiński (25 punktów). Warto dodać, że oboje zapunktowali dla drużyny. Całkiem dobry wynik uzyskał także Damian Binger (12 punktów). Należy podkreślić również, że Ewa Karkowska i Jan Rosiński poprowadzili także transmisję na żywo z tych zawodów na kanale Twitch.tv. Zajęcie 2. miejsca w tak silnym turnieju daje olbrzymie powody do zadowolenia. Taki sukces daje motywację do dalszej pracy.

Wyniki lokalnych szachistów w międzynarodowym turnieju szachów ultraszybkich:
- Ewa Karkowska – 32 punkty,
- Jan Rosiński – 25 punktów,
- Damian Binger – 12 punktów.

Drużynowa klasyfikacja końcowa międzynarodowego turnieju szachów ultraszybkich:
1. Avengers Chess - 219 punktów,
2. Rochade Europa - Schachzeitung - 204 punkty (w drużynie wystąpili: Ewa Karkowska, Jan Rosiński i Damian Binger),
3. red_wn - 149 punktów,
4. yousof_10 - 126 punktów,
5. The Arab Team - 75 punktów,
6. Fiona's Fight Club - 66 punktów,
7. Team Russia - 35 punktów,
8. Lance5500 Fan Club - 10 punktów,
9. Ensemo - 8 punktów,
10. Colegas de Kike - 0 punktów.

materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Zabieg parafinowy
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Sprzedaż opon
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)