Dziś mamy 15 grudnia 2018, sobota, imieniny obchodzą:

12 marca 2018

Niedziela ze słoweńskimi rówieśnikami. Każdej grupie zapewniono atrakcje

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W niedzielę uczniowie z ZSP w Samostrzelu spędzili razem ze swoimi słoweńskimi #rówieśnikami z BC Naklo. Oto ich relacje z dnia pełnego atrakcji i niewątpliwie niezapomnianych wrażeń.

Niedzielę spędziliśmy z Nives i Matejem. Najpierw wybraliśmy się do kawiarni. Resztę dnia spędziliśmy w kręgielni, jedząc pizzę i świetnie się bawiąc. W drodze powrotnej do hotelu, wstąpiliśmy do McDonald’s na pyszne lody (Ines, Weronika, Patryk , Marcin).

My, z naszymi słoweńskimi znajomymi, Aljażem i Laurą, udaliśmy się na punkt widokowy w Bled. Następnie, idąc wokół jeziora podziwialiśmy piękne widoki, kościół na wyspie osnuty mgłą, która dodatkowo dodawała uroku tej okolicy. Na koniec wypiliśmy smaczną kawę oraz zjedliśmy ciepły posiłek (Magda, Jagoda, Kacper)

Kolejny dzień w Słowenii spędziliśmy miło i z pewnością na długo go zapamiętamy. Ten dzień był niesamowity. Zjazd na sankach z bardzo wysokiej góry to wspaniałe i wyjątkowe przeżycie, którego nawet przemoczone ubranie nie zepsuje. Ponadto, pragniemy dodać, że zostaliśmy ciepło przyjęci przez Hanę i jej rodzinę (Monika, Martyna, Emilia, Karolina, Sandra, Natalia P., Natalia D., Alicja, Marcin J.)

Zostaliśmy ugoszczeni przez rodziny Polony i Maszy. Potem zobaczyliśmy wąwóz i pojechaliśmy na samochodowe wyścigi offroad, zjedliśmy pizzę, a następnie obejrzeliśmy gospodarstwo rolne, poznaliśmy sympatycznych właścicieli. Dodatkową atrakcją było to, że widzieliśmy dom skoczków narciarskich Petera Prevca i jego braci, którzy są sąsiadami Polony. The Best Day (Weronika, Michał, Janek)

My najpierw spotkaliśmy się z Niną w kawiarni, później udaliśmy się do Jej domu. Tam poznaliśmy rodziców i zjedliśmy wspólnie pyszny obiad. Po obiedzie dołączyła do nas Iva i pojechaliśmy do Jej stajni. Mimo deszczu, udaliśmy się na udaną wycieczkę do stolicy. Wszystko, czego doświadczyliśmy oraz smak tradycyjnego słoweńskiego ciasta będziemy bardzo długo mile wspominać (Weronika , Katarzyna, Jagoda)

My byliśmy gośćmi Amadeja i jego przesympatycznych rodziców. Wspólnie zwiedziliśmy muzeum techniki, a potem udaliśmy się do wytwornej restauracji na ryby złowione w pobliskiej rzece. Do hotelu wróciliśmy nie tylko z miłymi wrażeniami, ale również z fajnymi pamiątkami od rodziny Amadeja (Kuba, Patryk T.)

materiał: D. Poniewierski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)