Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2019

Niedziela z kazachską muzyką. Młodzi artyści zachwycili widownię

fot. MM

fot. MM

Muzyczne grupy Asyltał i Szabyt z Centrum Dziecięcej Twórczości w Kapszagaj# wystąpiły w ostatnią niedzielę na nakielskiej przystani. Na koncert przybyło sporo mieszkańców Nakła i okolic.

Centrum działa od 1971 roku, a pieczę nad młodymi artystami pełni dyrektor Parafialnego Domu Dziecka w Kapszagaj ks. Artur Zaraś. Członkowie zespołów dzięki swoim kolorowym strojom oraz wyjątkowej muzyce zaprezentowali skrawek swojej wschodniej kultury, którą poprzez śpiew i taniec chcieli przybliżyć każdej osobie obserwującej ich koncert.

Występy tancerzy oraz wokalistów były nagradzane przez widownię gromkimi brawami. W czasie występu chętni mogli skorzystać z rejsu statkiem „Jadwiga” po Noteci.

Oceń artykuł: 18 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  student UTW, w dniu 10-06-2019 15:23:30 napisał:

  Gratulacje dla młodych artystów. Tańce i muzyka perfekcyjnie wykonane.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Szubiniak, w dniu 10-06-2019 16:03:46 napisał:

  Warto zaznaczyć,iż grupa z Kazachstanu przybyła na zaproszenie władz Szubina.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  nakielanin, w dniu 10-06-2019 16:45:21 napisał:

  Standard w gminie Nakło. Takie wspaniałe zespoły w cudownych strojach musiały występować na trawie. Nie mamy amfiteatru. Sala w nok -u stała pusta. Radni jesteście dumni?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  kk, w dniu 10-06-2019 22:21:05 napisał:

  Popieram komentarz Nakielanina

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Meble kuchenne
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Czytniki kodów kreskowych
Kalkulatory
od 6,90PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Siłownia
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)