Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2019

Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczął się Wielki Tydzień

fot. BG

fot. BG

Niedziela Palmowa rozpoczyna w liturgii najważniejszy dla katolików czas Wielkiego Tygodnia. #To dzień radosny, obchodzony na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie był witany jako król żydowski.

W kościołach odprawiane są msze święte, podczas których święcone są palmy. Tak było także dzisiaj w parafii pw. św. Stanisława BM w Nakle.

Po Niedzieli Palmowej poniedziałek, wtorek i środa są dniami, w których celebruje się sakrament pojednania. Następnie obchodzone jest Triduum Paschalne trwające od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -14 (24)

  Myślący, w dniu 14-04-2019 16:29:50 napisał:

  i te złudne tłumy, ta społeczność nigdy nie zmądrzeje ktoś mi wytłumaczy po co chodzić do kościoła?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (10)

  Ewa, w dniu 14-04-2019 23:24:55 napisał:

  Chciałabym odpowiedzieć "Myślącemu" na pytanie po co chodzę do Kościoła 1.bo pragnę uczestniczyć w Eucharystii i się Nią umacniać 2. modlić się we wspólnocie 3.słuchać i rozważać Słowo Boże 4. wzbogacać swoja duchowość 5.w chwilach ciszy adorować Najświętszy Sakrament, co jest okazją do refleksji nad swoim życiem, postępowaniem, momentem danym na to aby prosić, dziękować i uwielbiać Boga. Można by wiele o tym mówić, ale dopóki człowiek nie zaangażuję się całym sobą w te praktyki religijne nigdy nie doświadczy łask jakie one z sobą niosą. "Nie samym chlebem żyje człowiek..." Mt.4,4. Pomodlę się za Ciebie, abyś znalazł swoja odpowiedź na to pytanie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowe stylizacje
Sprzedaż opon
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Tonery Directions
27PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Meble kuchenne
Kalkulatory
od 6,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)