Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2019

Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczął się Wielki Tydzień

fot. BG

fot. BG

Niedziela Palmowa rozpoczyna w liturgii najważniejszy dla katolików czas Wielkiego Tygodnia. #To dzień radosny, obchodzony na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie był witany jako król żydowski.

W kościołach odprawiane są msze święte, podczas których święcone są palmy. Tak było także dzisiaj w parafii pw. św. Stanisława BM w Nakle.

Po Niedzieli Palmowej poniedziałek, wtorek i środa są dniami, w których celebruje się sakrament pojednania. Następnie obchodzone jest Triduum Paschalne trwające od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -14 (24)

  Myślący, w dniu 14-04-2019 16:29:50 napisał:

  i te złudne tłumy, ta społeczność nigdy nie zmądrzeje ktoś mi wytłumaczy po co chodzić do kościoła?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (10)

  Ewa, w dniu 14-04-2019 23:24:55 napisał:

  Chciałabym odpowiedzieć "Myślącemu" na pytanie po co chodzę do Kościoła 1.bo pragnę uczestniczyć w Eucharystii i się Nią umacniać 2. modlić się we wspólnocie 3.słuchać i rozważać Słowo Boże 4. wzbogacać swoja duchowość 5.w chwilach ciszy adorować Najświętszy Sakrament, co jest okazją do refleksji nad swoim życiem, postępowaniem, momentem danym na to aby prosić, dziękować i uwielbiać Boga. Można by wiele o tym mówić, ale dopóki człowiek nie zaangażuję się całym sobą w te praktyki religijne nigdy nie doświadczy łask jakie one z sobą niosą. "Nie samym chlebem żyje człowiek..." Mt.4,4. Pomodlę się za Ciebie, abyś znalazł swoja odpowiedź na to pytanie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabieg parafinowy
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble łazienkowe
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Czytniki kodów kreskowych
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Baterie
od 0,90PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)