Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

09 października 2019

Niedługo badanie mammograficzne. Panie mogą się już rejestrować

fot. archiwum

fot. archiwum

Urząd Miejski w Szubinie i Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają na # badania mammograficzne (bezpłatne, bez skierowania).

Panie w wieku 50 - 69 lat, które nie miały wykonanych takich badań w ostatnich 24 miesiącach do Mammobusu zlokalizowanego przy Szubińskim Domu Kultury ul. Kcyńska 23 w dniu 22 października 2019 r. (wtorek) - godz. 9.00 - 16.30.

Rejestracja pod numerem tel. 52 374 34 01

materiał: UM Szubin 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Doktor, w dniu 10-10-2019 06:48:46 napisał:

  Trzeba nadmienić, że badanie morfologiczne niosą ze sobą skutki, mogą to być nowe małe guzki powstające przez promieniowanie jonizujące. W Szwajcarii od kilku już nie stosuje się tego badania właśnie z tych względów. Zwykle badanie dłonią piersi ma taką samą skuteczność jak badanie mammografem. Przypomnę, że nie dawno NFZ badał aparature do mammografii, ponad 80% przekracza normy promieniowania jonizującego. Niestety te urządzenia są dalej w użytku.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  jola, w dniu 10-10-2019 11:05:46 napisał:

  https://nordic.cochrane.org/przesiewowe-badania-mammograficzne-w-kierunku-raka-piersi Jeśli 2000 kobiet będzie regularnie uczestniczyć w badaniach przesiewowych przez 10 lat, to korzyść odniesie jedna, ponieważ uniknie śmierci spowodowanej rakiem piersi. Równocześnie wskutek tych badań 10 zdrowych kobiet zostanie uznanych za chore na nowotwór złośliwy i będzie niepotrzebnie leczonych. Kobietom tym zostanie częściowo lub całkowicie usunięta pierś, wiele z nich zostanie poddanych radioterapii, a niektóre chemioterapii. Oprócz tego około 200 zdrowych kobiet doświadczy fałszywego alarmu. Stres psychiczny do czasu wyjaśnienia, czy to rzeczywiście jest rak, a także później, może być bardzo duży.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Baterie
od 0,90PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Nowoczesny styl
Zabiegi odmładzające
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)