Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

09 października 2019

Niedługo badanie mammograficzne. Panie mogą się już rejestrować

fot. archiwum

fot. archiwum

Urząd Miejski w Szubinie i Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają na # badania mammograficzne (bezpłatne, bez skierowania).

Panie w wieku 50 - 69 lat, które nie miały wykonanych takich badań w ostatnich 24 miesiącach do Mammobusu zlokalizowanego przy Szubińskim Domu Kultury ul. Kcyńska 23 w dniu 22 października 2019 r. (wtorek) - godz. 9.00 - 16.30.

Rejestracja pod numerem tel. 52 374 34 01

materiał: UM Szubin 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Doktor, w dniu 10-10-2019 06:48:46 napisał:

  Trzeba nadmienić, że badanie morfologiczne niosą ze sobą skutki, mogą to być nowe małe guzki powstające przez promieniowanie jonizujące. W Szwajcarii od kilku już nie stosuje się tego badania właśnie z tych względów. Zwykle badanie dłonią piersi ma taką samą skuteczność jak badanie mammografem. Przypomnę, że nie dawno NFZ badał aparature do mammografii, ponad 80% przekracza normy promieniowania jonizującego. Niestety te urządzenia są dalej w użytku.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  jola, w dniu 10-10-2019 11:05:46 napisał:

  https://nordic.cochrane.org/przesiewowe-badania-mammograficzne-w-kierunku-raka-piersi Jeśli 2000 kobiet będzie regularnie uczestniczyć w badaniach przesiewowych przez 10 lat, to korzyść odniesie jedna, ponieważ uniknie śmierci spowodowanej rakiem piersi. Równocześnie wskutek tych badań 10 zdrowych kobiet zostanie uznanych za chore na nowotwór złośliwy i będzie niepotrzebnie leczonych. Kobietom tym zostanie częściowo lub całkowicie usunięta pierś, wiele z nich zostanie poddanych radioterapii, a niektóre chemioterapii. Oprócz tego około 200 zdrowych kobiet doświadczy fałszywego alarmu. Stres psychiczny do czasu wyjaśnienia, czy to rzeczywiście jest rak, a także później, może być bardzo duży.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mikrodermabrazja
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Naczepa platforma
Meble młodzieżowe i dziecięce
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Nowoczesny styl
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)