Dziś mamy 17 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
13 marca 2018

Niecodzienni goście w szkole. Alpaki okazały się być bardzo przyjacielskie

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 12.03.2018r w Zespole Szkół w Karnowie odbyły się pierwsze inauguracyjne zajęcia # pozalekcyjne „Małe Peru – alpakoterapia”. Uczniowie pod okiem alpakoterapeutki – logopedy Agnieszki Gumul oraz Magdy Zwolińskiej - nauczycielki szkoły w Karnowie, zapoznali się ze zwierzętami, mieli okazje pójść z nimi na spacer, poczęstować ich przysmakiem – marchewką. Alpaki oswoiły się z nowym terenem i ludźmi , chętnie dawały się głaskać i przytulać przez dzieci.

Pani Agnieszka opowiedziała uczniom o cechach charakterystycznych tych zwierząt, przedstawiła je z imienia opowiedziała o rasach alpak. Zarówno Dior jak i Rabbane chętnie uczestniczyli w zajęciach. Uczniowie byli zachwyceni nowymi futrzanymi przyjaciółmi.

„Małe Peru „ – to innowacja pedagogiczna prowadzona dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Nakielskiego w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne w Zespole Szkół w Karnowie. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie co tydzień w szkole lub na terenie Rozwarzyna , gdzie swoja siedzibę ma alpakoterapia Las Alpakas. Szkoła zorganizuje również 25 kwietnia 2018r konferencję tematyczną dotyczącą alpakoterapii, którą poprowadzi pani Marta Pietrzykowska – alpakoterapeuta i hodowca alpak w Szyszyńskich Holendrach.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na stronie Las Alpakas na FB jak również na stronie ZSS Karnowo. Osoby odpowiedzialne za projekt – Agnieszka Gumul i Magdalena Zwolińska.

materiał: Agnieszka Gumul

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 37 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)