Dziś mamy 25 marca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 marca 2018

Niecodzienni goście w szkole. Alpaki okazały się być bardzo przyjacielskie

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 12.03.2018r w Zespole Szkół w Karnowie odbyły się pierwsze inauguracyjne zajęcia # pozalekcyjne „Małe Peru – alpakoterapia”. Uczniowie pod okiem alpakoterapeutki – logopedy Agnieszki Gumul oraz Magdy Zwolińskiej - nauczycielki szkoły w Karnowie, zapoznali się ze zwierzętami, mieli okazje pójść z nimi na spacer, poczęstować ich przysmakiem – marchewką. Alpaki oswoiły się z nowym terenem i ludźmi , chętnie dawały się głaskać i przytulać przez dzieci.

Pani Agnieszka opowiedziała uczniom o cechach charakterystycznych tych zwierząt, przedstawiła je z imienia opowiedziała o rasach alpak. Zarówno Dior jak i Rabbane chętnie uczestniczyli w zajęciach. Uczniowie byli zachwyceni nowymi futrzanymi przyjaciółmi.

„Małe Peru „ – to innowacja pedagogiczna prowadzona dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Nakielskiego w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne w Zespole Szkół w Karnowie. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie co tydzień w szkole lub na terenie Rozwarzyna , gdzie swoja siedzibę ma alpakoterapia Las Alpakas. Szkoła zorganizuje również 25 kwietnia 2018r konferencję tematyczną dotyczącą alpakoterapii, którą poprowadzi pani Marta Pietrzykowska – alpakoterapeuta i hodowca alpak w Szyszyńskich Holendrach.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na stronie Las Alpakas na FB jak również na stronie ZSS Karnowo. Osoby odpowiedzialne za projekt – Agnieszka Gumul i Magdalena Zwolińska.

materiał: Agnieszka Gumul

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 39 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)