Dziś mamy 18 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
13 marca 2018

Niecodzienni goście w szkole. Alpaki okazały się być bardzo przyjacielskie

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 12.03.2018r w Zespole Szkół w Karnowie odbyły się pierwsze inauguracyjne zajęcia # pozalekcyjne „Małe Peru – alpakoterapia”. Uczniowie pod okiem alpakoterapeutki – logopedy Agnieszki Gumul oraz Magdy Zwolińskiej - nauczycielki szkoły w Karnowie, zapoznali się ze zwierzętami, mieli okazje pójść z nimi na spacer, poczęstować ich przysmakiem – marchewką. Alpaki oswoiły się z nowym terenem i ludźmi , chętnie dawały się głaskać i przytulać przez dzieci.

Pani Agnieszka opowiedziała uczniom o cechach charakterystycznych tych zwierząt, przedstawiła je z imienia opowiedziała o rasach alpak. Zarówno Dior jak i Rabbane chętnie uczestniczyli w zajęciach. Uczniowie byli zachwyceni nowymi futrzanymi przyjaciółmi.

„Małe Peru „ – to innowacja pedagogiczna prowadzona dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Nakielskiego w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne w Zespole Szkół w Karnowie. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie co tydzień w szkole lub na terenie Rozwarzyna , gdzie swoja siedzibę ma alpakoterapia Las Alpakas. Szkoła zorganizuje również 25 kwietnia 2018r konferencję tematyczną dotyczącą alpakoterapii, którą poprowadzi pani Marta Pietrzykowska – alpakoterapeuta i hodowca alpak w Szyszyńskich Holendrach.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na stronie Las Alpakas na FB jak również na stronie ZSS Karnowo. Osoby odpowiedzialne za projekt – Agnieszka Gumul i Magdalena Zwolińska.

materiał: Agnieszka Gumul

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 39 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)