Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2019

"Nie zmarnuj swojego życia". Rozmowy z doświadczonymi raperami

fot. pow.

fot. pow.

W ramach działań profilaktycznych pt: "Nie zmarnuj swojego życia" w czwartek # 6 czerwca 2019 roku na zaproszenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 do szkoły przybyli Łukasz Bęś - Bęsiu oraz Jonatan Blank – DJ Yonas, raperzy tworzący zespół RYM-cerze.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych. Prowadzący w kontakcie z młodzieżą dzielili się swoimi życiowymi doświadczeniami, przedstawiali możliwości walki z nałogami.

Najważniejsze wartości przekazane zostały w dostępny dla uczniów sposób, mianowicie ich własnym językiem. Bęsiu i DJ Yonas nie tylko przestrzegali uczniów przed najgorszymi niebezpieczeństwami, ale również zmotywowali ich do działania. Uzmysłowili, że każdy ma wpływ na swoje życie i zawsze można dokonać w nim zmiany na lepsze.

Bęsiu opowiedział słuchaczom o swoim młodzieńczym uzależnieniu jak i o walce matki o to, by nie zmarnował swojego życia.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii opartych na doświadczeniu zaproszonych gości, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie nawiązywali kontakt, wsłuchiwali się w hip-hopowy przekaz. Raperzy w porozumieniu z organizatorami zorganizowali konkurs, którego celem jest stworzenie przez każdą z klas plakatu odnoszącego się do hasła tego spotkania "Nie zmarnuj swojego życia".

Po ocenieniu prac przez raperów na klasy czekają atrakcyjne nagrody. Uwieńczeniem spotkania były indywidualne rozmowy z raperami, wspólne zdjęcia oraz autografy.

materiał: Małgorzata Skorupa

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Narożniki
Rolery - mezoterapia skóry
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Masaż gorącymi kamieniami
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)