Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2019

"Nie zmarnuj swojego życia". Rozmowy z doświadczonymi raperami

fot. pow.

fot. pow.

W ramach działań profilaktycznych pt: "Nie zmarnuj swojego życia" w czwartek # 6 czerwca 2019 roku na zaproszenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 do szkoły przybyli Łukasz Bęś - Bęsiu oraz Jonatan Blank – DJ Yonas, raperzy tworzący zespół RYM-cerze.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych. Prowadzący w kontakcie z młodzieżą dzielili się swoimi życiowymi doświadczeniami, przedstawiali możliwości walki z nałogami.

Najważniejsze wartości przekazane zostały w dostępny dla uczniów sposób, mianowicie ich własnym językiem. Bęsiu i DJ Yonas nie tylko przestrzegali uczniów przed najgorszymi niebezpieczeństwami, ale również zmotywowali ich do działania. Uzmysłowili, że każdy ma wpływ na swoje życie i zawsze można dokonać w nim zmiany na lepsze.

Bęsiu opowiedział słuchaczom o swoim młodzieńczym uzależnieniu jak i o walce matki o to, by nie zmarnował swojego życia.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii opartych na doświadczeniu zaproszonych gości, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie nawiązywali kontakt, wsłuchiwali się w hip-hopowy przekaz. Raperzy w porozumieniu z organizatorami zorganizowali konkurs, którego celem jest stworzenie przez każdą z klas plakatu odnoszącego się do hasła tego spotkania "Nie zmarnuj swojego życia".

Po ocenieniu prac przez raperów na klasy czekają atrakcyjne nagrody. Uwieńczeniem spotkania były indywidualne rozmowy z raperami, wspólne zdjęcia oraz autografy.

materiał: Małgorzata Skorupa

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Usta - powiekszanie
Lakiernictwo
Makijaż ślubny
Wulkanizacja
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)