Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2019

"Nie zmarnuj swojego życia". Rozmowy z doświadczonymi raperami

fot. pow.

fot. pow.

W ramach działań profilaktycznych pt: "Nie zmarnuj swojego życia" w czwartek # 6 czerwca 2019 roku na zaproszenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 do szkoły przybyli Łukasz Bęś - Bęsiu oraz Jonatan Blank – DJ Yonas, raperzy tworzący zespół RYM-cerze.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych. Prowadzący w kontakcie z młodzieżą dzielili się swoimi życiowymi doświadczeniami, przedstawiali możliwości walki z nałogami.

Najważniejsze wartości przekazane zostały w dostępny dla uczniów sposób, mianowicie ich własnym językiem. Bęsiu i DJ Yonas nie tylko przestrzegali uczniów przed najgorszymi niebezpieczeństwami, ale również zmotywowali ich do działania. Uzmysłowili, że każdy ma wpływ na swoje życie i zawsze można dokonać w nim zmiany na lepsze.

Bęsiu opowiedział słuchaczom o swoim młodzieńczym uzależnieniu jak i o walce matki o to, by nie zmarnował swojego życia.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii opartych na doświadczeniu zaproszonych gości, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie nawiązywali kontakt, wsłuchiwali się w hip-hopowy przekaz. Raperzy w porozumieniu z organizatorami zorganizowali konkurs, którego celem jest stworzenie przez każdą z klas plakatu odnoszącego się do hasła tego spotkania "Nie zmarnuj swojego życia".

Po ocenieniu prac przez raperów na klasy czekają atrakcyjne nagrody. Uwieńczeniem spotkania były indywidualne rozmowy z raperami, wspólne zdjęcia oraz autografy.

materiał: Małgorzata Skorupa

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Lakiernictwo
Meble młodzieżowe systemowe
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Gimnastyka korekcyjna
Konstrukcje stalowe
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)