Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Nie tylko w likwidacji szkół. "Szukamy oszczędności również u siebie"

fot,. archiwum

fot,. archiwum

Gmina Kcynia szuka oszczędności. Obecnie każda jednostka oświatowa indywidualnie # prowadzi obsługę finansowo-księgową i kadrowo-płacową, ale niebawem się to zmieni, zadania te przejmie Urząd Miejski.

Potrzebę takowej zmiany omówił krótko podczas sesji burmistrza Marek Szaruga - Ta uchwała zmierza do tego, że po pierwsze księgowi będą pracować w urzędzie miejskim, po drugie wydaje się, że nie tylko chcieliśmy szukać oszczędności w zamiarze likwidacji szkół, ale również szukamy oszczędności u siebie - podkreślił - Ja zaznaczę i przypomnę, że oszczędności w urzędzie i nie tylko w urzędzie, bo we wszystkich jednostkach czy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, czy w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki szukamy. Przypomnę, że kiedy rozpoczynaliśmy w roku 2014 etatów w urzędzie było 60, w tej chwili jest 56, czyli czterech etatów nie ma. W ramach oszczędności ja również nie mam zastępcy burmistrza i cedując księgowych do Urzędu Miejskiego będą również oszczędności - tłumaczył. Na sesji za podjęciem uchwały głosowało 15 radnych.

Prowadzenie obsługi przez urząd rozpocznie się 1 sierpnia 2019 roku, a dotyczyć będzie placówek oświatowych tj. szkół podstawowych w Kcyni, Mycielewie, Dziewierzewie, Laskownicy, Palmierowie, Dobieszewie, Rozstrzębowie i Sipiorach, Przedszkola Miejskiego w Kcyni oraz ZST i ZSO w Kcyni.

Jakie będą zadania urzędu? Między innymi prowadzenie w całości obowiązków w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości jednostek obsługiwanych, prowadzenie obsługi finansowo-księgowej funduszy socjalnych, koordynowanie czynności inwentaryzacyjnych składników majątkowych, przygotowywanie wspólnie z dyrektorami placówek planów finansowych, prowadzenie obsługi rachunków bankowych, obsługi kadrowej oraz organizacja wypłat wynagrodzeń i innych należności dla pracowników. - Powyższe rozwiązanie nie zwalnia dyrektorów jednostek oświatowych z odpowiedzialności za całość gospodarki finansowej tych jednostek - podkreślono w uchwale.

Oceń artykuł: 5 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (22)

  Ola, w dniu 18-04-2019 13:21:51 napisał:

  Jakie oszczędności? Przez 5 lat kadencji ubyło 4 pracowników z urzędu. Pośmiać się można.

  odpowiedz

  • 4 (22)

  xxx, w dniu 18-04-2019 14:39:31 napisał:

  burmistrz beznadzieja.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (15)

  On, w dniu 18-04-2019 15:02:53 napisał:

  Trzeba mieć naprawdę .............., żeby mówić iż dyrektorzy będą w dalszym ciągu odpowiadać za całość gospodarki finansowej, mimo tej "cudownej reformy ". Halo misiu, czy ty się słyszysz ? Przecież to jest paranoja ! Jak niby mają to robić ? Różne głupoty mówiłeś ale to chyba jest szczyt ! Tak tylko w Kcyni można ! Geniuszu teorii zarządzania ! Litościii....... !!!!!

  odpowiedz

  • 6 (12)

  Marcin1909, w dniu 18-04-2019 16:02:37 napisał:

  Ha,ha,cztery etaty mniej!!!!A to nie chodzi o etaty z GMOPS-u gdzie Panie same z pracy odeszły!A jak było z zastępcą Burmistrza to teź większość mieszkańców wie!Proszę nie robić kabaretu.Panie Burmistrzu z tego co wiadomo jest Pan Nauczycielem nie kabareciarzem

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (9)

  Menia, w dniu 19-04-2019 03:26:56 napisał:

  Panie burmistrzu,co do MGOPS to ludzie sami się pozwalniali , a pan mówi o redukcji etatów.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Vivaldi, w dniu 19-04-2019 07:33:42 napisał:

  Co do etatów MGOPS to oprócz Pań odeszlo też dwóch Panów jeśli się nie myje

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Kod, w dniu 19-04-2019 07:43:28 napisał:

  U siebie , to znaczy u kogo ?

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Kcynianin, w dniu 19-04-2019 21:17:04 napisał:

  Jaki kit ubylo 4 pracownikow w urzedzie a zatrudnili w Domu Kultury (gosc co robil remonty w urzedzie teraz zamiata przed M gok) ale zaoszczedzili i tak mu gmina placi

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Wyborca, w dniu 20-04-2019 11:05:09 napisał:

  Czy prawdą jest że w urzędzie zostały stworzone nowe stanowiska pracy?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Modne aranżacje
Makijaż ślubny
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Usługi transportowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Deska elewacyjna
Wulkanizacja
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)