Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Nie tylko w likwidacji szkół. "Szukamy oszczędności również u siebie"

fot,. archiwum

fot,. archiwum

Gmina Kcynia szuka oszczędności. Obecnie każda jednostka oświatowa indywidualnie # prowadzi obsługę finansowo-księgową i kadrowo-płacową, ale niebawem się to zmieni, zadania te przejmie Urząd Miejski.

Potrzebę takowej zmiany omówił krótko podczas sesji burmistrza Marek Szaruga - Ta uchwała zmierza do tego, że po pierwsze księgowi będą pracować w urzędzie miejskim, po drugie wydaje się, że nie tylko chcieliśmy szukać oszczędności w zamiarze likwidacji szkół, ale również szukamy oszczędności u siebie - podkreślił - Ja zaznaczę i przypomnę, że oszczędności w urzędzie i nie tylko w urzędzie, bo we wszystkich jednostkach czy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, czy w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki szukamy. Przypomnę, że kiedy rozpoczynaliśmy w roku 2014 etatów w urzędzie było 60, w tej chwili jest 56, czyli czterech etatów nie ma. W ramach oszczędności ja również nie mam zastępcy burmistrza i cedując księgowych do Urzędu Miejskiego będą również oszczędności - tłumaczył. Na sesji za podjęciem uchwały głosowało 15 radnych.

Prowadzenie obsługi przez urząd rozpocznie się 1 sierpnia 2019 roku, a dotyczyć będzie placówek oświatowych tj. szkół podstawowych w Kcyni, Mycielewie, Dziewierzewie, Laskownicy, Palmierowie, Dobieszewie, Rozstrzębowie i Sipiorach, Przedszkola Miejskiego w Kcyni oraz ZST i ZSO w Kcyni.

Jakie będą zadania urzędu? Między innymi prowadzenie w całości obowiązków w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości jednostek obsługiwanych, prowadzenie obsługi finansowo-księgowej funduszy socjalnych, koordynowanie czynności inwentaryzacyjnych składników majątkowych, przygotowywanie wspólnie z dyrektorami placówek planów finansowych, prowadzenie obsługi rachunków bankowych, obsługi kadrowej oraz organizacja wypłat wynagrodzeń i innych należności dla pracowników. - Powyższe rozwiązanie nie zwalnia dyrektorów jednostek oświatowych z odpowiedzialności za całość gospodarki finansowej tych jednostek - podkreślono w uchwale.

Oceń artykuł: 5 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (22)

  Ola, w dniu 18-04-2019 13:21:51 napisał:

  Jakie oszczędności? Przez 5 lat kadencji ubyło 4 pracowników z urzędu. Pośmiać się można.

  odpowiedz

  • 4 (22)

  xxx, w dniu 18-04-2019 14:39:31 napisał:

  burmistrz beznadzieja.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (15)

  On, w dniu 18-04-2019 15:02:53 napisał:

  Trzeba mieć naprawdę .............., żeby mówić iż dyrektorzy będą w dalszym ciągu odpowiadać za całość gospodarki finansowej, mimo tej "cudownej reformy ". Halo misiu, czy ty się słyszysz ? Przecież to jest paranoja ! Jak niby mają to robić ? Różne głupoty mówiłeś ale to chyba jest szczyt ! Tak tylko w Kcyni można ! Geniuszu teorii zarządzania ! Litościii....... !!!!!

  odpowiedz

  • 6 (12)

  Marcin1909, w dniu 18-04-2019 16:02:37 napisał:

  Ha,ha,cztery etaty mniej!!!!A to nie chodzi o etaty z GMOPS-u gdzie Panie same z pracy odeszły!A jak było z zastępcą Burmistrza to teź większość mieszkańców wie!Proszę nie robić kabaretu.Panie Burmistrzu z tego co wiadomo jest Pan Nauczycielem nie kabareciarzem

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (9)

  Menia, w dniu 19-04-2019 03:26:56 napisał:

  Panie burmistrzu,co do MGOPS to ludzie sami się pozwalniali , a pan mówi o redukcji etatów.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Vivaldi, w dniu 19-04-2019 07:33:42 napisał:

  Co do etatów MGOPS to oprócz Pań odeszlo też dwóch Panów jeśli się nie myje

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Kod, w dniu 19-04-2019 07:43:28 napisał:

  U siebie , to znaczy u kogo ?

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Kcynianin, w dniu 19-04-2019 21:17:04 napisał:

  Jaki kit ubylo 4 pracownikow w urzedzie a zatrudnili w Domu Kultury (gosc co robil remonty w urzedzie teraz zamiata przed M gok) ale zaoszczedzili i tak mu gmina placi

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Wyborca, w dniu 20-04-2019 11:05:09 napisał:

  Czy prawdą jest że w urzędzie zostały stworzone nowe stanowiska pracy?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kalkulatory
od 6,90PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Bon upominkowy
Budowa magazynów
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Deska elewacyjna
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)