Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 maja 2020

Nasza e-Szkoła. "O Wojtyle po ludzku" i nowy plan lekcji

fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

Wczoraj (18 maja), w rocznicę setnych urodzin świętego Jana Pawła II w #naszej e-Szkole odbyły się warsztaty i katechezy online poświęcone papieżowi, które przygotowaliśmy dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Dziś (19 maja) kontynuujemy naukę według nowego planu zajęć. Lekcje rozpoczęliśmy od fizyki dla siódmoklasistów i języka polskiego dla pierwszy klas szkoły średniej.

Wczorajsze katechezy i warsztaty online przygotowaliśmy wspólnie z  Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W programie znalazły się m.in. katecheza profesora Waldemara Rozynkowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który mówił o papieskich wizytach w województwie kujawsko-pomorskim oraz wykład o Janie Pawle II i beatyfikacji księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, który wygłosili Michał Brzozowski i Karol Kłosowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Ksiądz Dawid Wasilewski wraz z Karoliną Olszewską i Janem Wółkowskim z Laboratorium św. Jana Pawła II mówili „O Wojtyle po ludzku”. Wieczorem Teatr Szpila z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprezentował poezję papieża, a na zakończenie odbył się minikoncert „Wojtyła akustycznie” w wykonaniu zespołu Z nocy w Moc. Program zajęć (18 maja).

- Święty Jan Paweł II kierował nauczanie do ludzi młodych. Spotkania z młodzieżą były stałym punktem papieskich pielgrzymek. Jego słowa niosły otuchę, były impulsem do działania i zmiany życia na lepsze. W programie wojewódzkich obchodów setnej rocznicy urodzin papieża Polaka nie mogło zabraknąć wydarzeń kierowanych do tej grupy wiekowej – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.  Można je obejrzeć także w godzinach poza transmisją na żywo.

Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 4 7
Pliki do pobrania
plan lekcji - szkoły podstawowe.pdf
plan zajęć - szkoły średnie.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • -49 (67)

  ewa, w dniu 19-05-2020 15:40:36 napisał:

  a wiecie ze ten Papiez.....wielki Jan Paweł II akurat najbardziej maskował pedofilow w kosciele? wiedział ale siedział cicho aby miec sam władze.....wszystko jest udokumentowne......on chronił pedofilii.....ludzie otwórzcie oczy.......!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -50 (64)

  Heldbaum51, w dniu 19-05-2020 16:48:19 napisał:

  Witam Radzę przeczytać SODOMĘ MARTELLA. Tam jest ciekawy rozdział o Naszym Papieżu JP II , a zwłaszcza o Panu Dziwiszu.... Pozdrawiam

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Fuj, w dniu 19-05-2020 21:41:10 napisał:

  Fujj nieroby !!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Piotr, w dniu 20-05-2020 10:31:23 napisał:

  Kółko różańcowe zleciało się minusować, na polecenie fereciarza.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Nie oceniam, w dniu 20-05-2020 11:05:22 napisał:

  Ten Martel to kto, jakiś autorytet, czy może zwykły autor książki, których wielu . Coś się przyśni, napisze i ważne że pieniądz się zgadza.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Wypożyczalnia samochodów
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)