Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

27 lipca 2015

Należy dmuchać na zimne

fot. pow.

fot. pow.

W Polsce przybywa rowerzystów.

Rowery wykorzystujemy nie tylko podczas weekendowych wycieczek, lecz także coraz częściej do codziennego przemieszczania się. Niestety, 64% osób używających tych pojazdów nie czuje się bezpiecznie, jeżdżąc po drogach. Należy dmuchać na zimne i się ubezpieczać. Trzeba przy tym wiedzieć, co obejmuje dana usługa, a czego nie.

Do dyspozycji mamy cztery rodzaje polis. Pierwsza to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli doszłoby do np. złamania ręki czy obrażeń głowy, z taką polisą otrzymalibyśmy odszkodowanie, którego wysokość wynikałaby z procentowego uszczerbku na zdrowiu.

„Rowerzysta może ulec wypadkowi, ale też go spowodować, dlatego warto wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej” – mówi Andrzej Zalega. W razie wyrządzenia szkody uchroni nas to przed kosztami, ponieważ zostaną one pokryte przez ubezpieczyciela.

Trzeci rodzaj polisy dotyczy strat związanych z kradzieżą i uszkodzeniem pojazdu. Szkopuł w tym, że casco nie zapewni nam odszkodowania za kradzież roweru, jeżeli zostawiliśmy go pod chmurką. Otrzymamy je jedynie w przypadku, gdy skradziony pojazd znajdował się w mieszkaniu czy piwnicy.

Kiedy wybieramy się w dłuższą podróż, dobrze skorzystać także z ubezpieczenia assistance, które przyda się w razie usterki roweru. „Ubezpieczyciel nie tylko udzieli pomocy, lecz także pokryje koszty naprawy sprzętu” – zaznacza ekspert.

Coraz więcej rowerzystów jest świadomych przydatności posiadania polisy. Koszty z tym związane w skali roku są niewielkie. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać jej treść, a zwłaszcza ogólne warunki ubezpieczenia, ponieważ oferty dla rowerzystów są „podpinane” pod inne produkty.

materiał infoWire.pl

Oceń artykuł: 28 25

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (5)

    Luk, w dniu 28-07-2015 09:29:00 napisał:

    W Polsce przybywa rowerzystów, ale nie ma ścieżek rowerowych. Czy ktoś mi powie, czy w najbliższych latach na zagospodarowanie przestrzenne gminy Kcynia, przewidziane są ciągi pieszo-rowerowe?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)