Dziś mamy 7 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2020

Nakielska Żegluga na uroczystości odsłonięcia tablicy B. Romanowskiego

fot. Bogdan Ślagowski

fot. Bogdan Ślagowski

W sobotę, 20 czerwca o godz. 12.00 nastąpiło odsłonięciem tablic Bolesława #Romanowskiego i Henryka Fronczaka w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni.

Komandor Bolesław Romanowski to legendarny dowódca okrętów podwodnych podczas II wojny światowej i kapitan drugiego „Zawiszy Czarnego”. Był też pierwszym przewodniczącym Okręgu Gdańskiego Polskiego Związku Żeglarskiego, poprzednika Pomorskiego Związku Żeglarskiego, który w tym roku obchodzi 55-lecie powstania. Zaś Henryk Fronczak – towarzysz rejsów Mariusza Zaruskiego – był organizatorem żeglarstwa w okupowanej Warszawie, a po wojnie działaczem Polskiego Związku Żeglarskiego i Yacht Klubu Polski.

Odsłonięcie tablic, połączone zostało z otwarciem pomorskiego sezonu żeglarskiego 2020 i 55. rocznicą powstania PoZŻ i miało wyjątkową oprawę. Wartę honorową przy tablicy komandora pełniła 7. Gdańska Integracyjna Drużyna Harcerska „Keja” im. Bolesława Romanowskiego oraz reprezentacja i poczet sztandarowy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, która przybyła na uroczystość upamiętniająca patrona szkoły.

Obok mariny pojawił się żaglowiec „Zawisza Czarny”, a wstęp muzyczny zapewni Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”.
Uroczystość zakończyła się symbolicznym podniesieniem bandery i wypowiedzeniem tradycyjnej formuły rozpoczynającej pomorski sezon żeglarski 2020.

Materiał: Bogdan Ślagowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)