Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2019

Nakielscy strzelcy. Uczcili Święto Wojska Polskiego

fot. Jednostka Strzelecka 2073

fot. Jednostka Strzelecka 2073

Nakielscy Strzelcy nie zapominają o# żołnierzach Rzeczypospolitej, których już nie ma wśród nas. Święto Wojska Polskiego zobowiązuje do pamięci o nich.

15 sierpnia 2019 roku odwiedziliśmy groby i miejsca śmierci Powstańców Wielkopolskich, żołnierzy września 1939 roku, bojowników podziemia niepodległościowego z lat czterdziestych ubiegłego wieku.

Nasza trasa objęła pięć lokalizacji:
- Bydgoszcz: groby znanych i nieznanych żołnierzy polskich poległych w latach 1939-1945 oraz groby członków powojennego podziemia antykomunistycznego,
- Słupowo: grób kawalerzysty Józefa Palacza, poległego 3 września 1939 roku,
- Krojanty: grób czterech nieznanych polskich żołnierzy z 1939 roku,
- Okolice Chojnic: miejsce śmierci siedmiu partyzantów Gryfa Pomorskiego, poległych w trakcie walk w pobliżu leśnego bunkra w 1944 roku,
- Nakło nad Notecią: grób Powstańców Wielkopolskich.
Dzisiejsze Święto Wojska Polskiego jest również dla Was!

Materiał: Jednostka Strzelecka 2073 - Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 65 86

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)