Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2019

Nakielscy strzelcy. Uczcili Święto Wojska Polskiego

fot. Jednostka Strzelecka 2073

fot. Jednostka Strzelecka 2073

Nakielscy Strzelcy nie zapominają o# żołnierzach Rzeczypospolitej, których już nie ma wśród nas. Święto Wojska Polskiego zobowiązuje do pamięci o nich.

15 sierpnia 2019 roku odwiedziliśmy groby i miejsca śmierci Powstańców Wielkopolskich, żołnierzy września 1939 roku, bojowników podziemia niepodległościowego z lat czterdziestych ubiegłego wieku.

Nasza trasa objęła pięć lokalizacji:
- Bydgoszcz: groby znanych i nieznanych żołnierzy polskich poległych w latach 1939-1945 oraz groby członków powojennego podziemia antykomunistycznego,
- Słupowo: grób kawalerzysty Józefa Palacza, poległego 3 września 1939 roku,
- Krojanty: grób czterech nieznanych polskich żołnierzy z 1939 roku,
- Okolice Chojnic: miejsce śmierci siedmiu partyzantów Gryfa Pomorskiego, poległych w trakcie walk w pobliżu leśnego bunkra w 1944 roku,
- Nakło nad Notecią: grób Powstańców Wielkopolskich.
Dzisiejsze Święto Wojska Polskiego jest również dla Was!

Materiał: Jednostka Strzelecka 2073 - Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 65 86

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)