Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 maja 2021

Najmłodsi z wizytą w muzeum. Rozmawiano o świętach majowych

fot. pow.

fot. pow.

W piątek, 7 maja Muzeum Ziemi Szubińskiej gościło, pierwszą po# przerwie, grupę dzieci z oddziału przedszkolnego "Żabki" Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie pod opieką Ewy Sendwickiej.

Dzieci zwiedzały muzeum w dwóch grupach. Pogadanki dla najmłodszych m.in. o majowych świętach i tradycji pałuckiej prowadziły w dwóch grupach kustosz Kamila Czechowska i stażystka Ewelina Czerwińska. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat świąt majowych, barw narodowych, Pałuk oraz szubińskiego herbu i zamku. Na zakończenie dzieci otrzymały chorągiewki w bało-czerwonych barwach. Zajęcia odbyły się w reżimie sanitarnym.

Materiał: Kamila Czechowska 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Pokój dzienny/ jadalnia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Narożniki
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)