Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

13 maja 2018

Nagrody, cateringi, gadżety… Ile gmina Szubin wydała na promocję?

Na podstawie sprawozdania z wykonania budżetu gminy Szubin w roku 2017, przyjrzeliśmy #się wydatkom szubińskiego samorządu na promocję. Jak się okazuje, wydatkowano na ten cel około 167 tys. zł. Na co przeznaczono pieniądze?

Na wynagrodzenia bezosobowe wydatkowano 8529 zł. Uregulowano wynagrodzenie za wykonanie projektów graficznych (materiałów promocyjnych, gadżetów, magnesów powstańczych, logotypów Młodzieżowej Rady Miejskiej i Rady Seniorów) o łącznej kwocie 3840 zł. Wydatkowano również kwotę 530 zł dla autorki zwycięskiego projektu na nadruk koszulki „Jesteś pod dobrymi skrzydłami”. Uregulowano wynagrodzenie za montaż reportażu filmowego z rekonstrukcji historycznej „Żywa Lekcja Historii – Oflag 64” na kwotę 3800 zł oraz wynagrodzenie za montaż filmu dokumentalnego z uroczystości odsłonięcia miejsca pamięci w Królikowie (projekt „Wspólna pamięć” objęty został Honorowym Patronatem Burmistrza Szubina).

Na nagrody wydatkowano kwotę 4451 zł. Zakupiono nagrody rzeczowe dla uczestników „Konkursu na najlepsze przebranie” zorganizowanego w ramach obchodów Dni Szubina w dniach 3-11 czerwca 2017 r.

Na zakup materiałów i wyposażania wykorzystano łączną kwotę 76.810 zł. Za 29.551 zł zakupiono gadżety promocyjne: kubki, powerbanki, koszulki, grę memory dla najmłodszych, upominki sprzedawane są w sklepiku prowadzonym przez Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Za kwotę 30.738 zł zakupiono materiały promocyjne, ulotki i afisze promujące wydarzenia organizowane zgodnie z kalendarium gminnych eventów oraz pozostałe materiały m.in. przewodniki, foldery turystyczne, wyposażenie stoiska promocyjnego, krówki reklamowe, zawieszki odblaskowe dla dzieci, flagi miasta.

Na zakupy z Honorowego Patronatu Burmistrza Szubina wydatkowano kwotę 4397 zł. Burmistrz Szubina objął Patronatem jedenaście przedsięwzięć. W ramach realizacji programu „Szubińskiej Karty Seniora 60+” wydano 1664 zł na zakup kart i promocję programu.

Na zakupy okolicznościowe wydatkowano kwotę 3393 zł. Zakupiono m.in.: kartki świąteczne, okolicznościowe grawertony na jubileusze oraz puchary. Na pozostałe zakupy wydano 8427 zł. Kupiono m.in. teczki introligatorskie do podziękowań, aparat fotograficzny, farby do namalowania muralu na rynku, kartki świąteczne, wizytówki czy materiały na 98. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

Na tak zwane pozostałe usługi przeznaczono 77.739zł. Na organizację i uczestnictwo w uroczystościach zgodnych z kalendarzem wydarzeń na 2017 rok wydano łączną kwotę 11.734 zł. Na działania promocyjno-reklamowo-informacyjne wydatkowano 6323 zł.

Na wykonanie gadżetów do sklepiku muzealnego wydano 21.757 zł (wykonano m.in. gumowe magnesy i breloki, kolorowe podkładki korkowe, koszulki, mapy kajakowe, notesy, długopisy, ołówki oraz folder turystyczny).

Na usługi cateringowe wydatkowano kwotę 15.427 zł. Wykonano usługę cateringową podczas m.in. spotkania noworocznego, spotkania z sołtysami, Dni Szubina, pikniku „Żywa lekcja historii-Oflag 64”, pikniku strażackiego, 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Na pozostałe usługi za kwotę 15.063 zł wykonano m.in. mural na rynku w Szubinie, zdjęcia lotnicze terenów inwestycyjnych i mobilne znaki drogowe. 2806 zł, wykorzystano na obsługę miejskiego systemu powiadomień SMS. 1440 zł, przeznaczono na uregulowanie opłaty za tłumaczenia do folderu turystycznego i inwestycyjnego oraz napisów do filmu „Żywa lekcja historii-Oflag 64”.

Oceń artykuł: 12 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (30)

  kosabosa, w dniu 14-05-2018 07:51:59 napisał:

  8 osób pracuje w tej budzie na tym obrazku i zajmuję się promocją gminy Szubin. 8 OSÓB! I te 8 osób wydało na promocję 167k. Czyli na 100% więcej wydano na ludzi zajmujących się promocją (nie wiem co robią tak na prawdę poza piciem kawy i zbijaniem bąków w fotel), niż na samą promocję. Gratuluję w zarządzaniu burmistrzowi. Nepotyzm, cwaniactwo i przerost urzędników. Mam nadzieję, że kiedyś znajdzie się osoba z poza układu (ciągle startują te same mordy, które współpracują ze sobą i mają te miasto w garści), która zrobi porządek z administracją publiczną i nagle znajdą się środki na rozwój miasta, a nie na przejadanie. Nie wierzycie w te 8 osób, to zobaczcie sobie stronę naszej gminy ;) Miłego dzionka.

  odpowiedz

  • 6 (20)

  pik, w dniu 14-05-2018 08:54:27 napisał:

  kosabosa kłamiesz i czytać nie umiesz. Podaj źródło skąd wziąłeś te 8 osób?????

  odpowiedz

  • -6 (20)

  PO i SLD, w dniu 15-05-2018 07:24:02 napisał:

  Niech żyje PiS!

  odpowiedz

  • 1 (19)

  Sak, w dniu 15-05-2018 20:00:25 napisał:

  BRAWO p.Burmistrzu "Na usługi cateringowe wydatkowano kwotę 15.427 zł. Wykonano usługę cateringową podczas m.in. spotkania noworocznego , spotkania z sołtysami". Super wydaje się państwowe pieniądze, swoją złotówkę ogląda się 4 razy zanim się wyda. Proszę bawić się za swoje, a nie za nasze podatki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (6)

  podatnik, w dniu 18-05-2018 19:59:22 napisał:

  Nie "państwowe", ale publiczne, z podatków mieszkańców gminy mądralo. cała ta kadencja, to jedna wielka promocja Michalaka- marnotrawstwo czasu i pieniędzy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie skuteczności hamowania
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Narożniki
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Lakiernictwo
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Budowa stanu surowego
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)