Dziś mamy 19 lutego 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2018

Nadzwyczajna sesja. Wprowadzono zmiany w budżecie

fot. MM

fot. MM

9 lipca w sali posiedzeń urzędu miejskiego w Kcyni zorganizowano nadzwyczajną sesję. #Głównym powodem jej zwołania było otrzymanie dotacji na zakup wyposażenia i sprzętu ratowniczego dla OSP z całej gminy.

Jak poinformowała skarbnik Edyta Szczurek, gmina Kcynia otrzymała dotację w wysokości 88 200 zł pochodzącą z funduszu sprawiedliwości - Umowa została podpisana i na realizację tego zadania gmina ma czas do 15 września. Jest to termin nieprzekraczalny, dlatego zależy nam na tym, by udało się zrealizować to zadanie bez żadnych problemów – mówiła skarbnik gminy Kcynia. Dotacja będzie przeznaczona na zakup wyposażenia i sprzętu ratowniczego na rzecz wszystkich jednostek OSP z gminy Kcynia. Gmina zadeklarowała wkład własny na realizację tego zadania na zaledwie 1%, czyli ok. 890 zł.

Kolejnym punktem uchwały dotyczącej uchwalenia budżetu gminy Kcynia, było przeznaczenie 10 500 zł na zwiększenie planu finansowego Smoguleckiej Wsi w zakresie remontu świetlicy, na którą mieszkańcy na 2018 rok zabezpieczyli 12 tys. zł. Tym samym sołectwo będzie miało do dyspozycji 22 500 zł. Kwota 10 500 zł, którą dodano do tegorocznego funduszu sołeckiego, była wcześniej przeznaczona przez gminę jako pomoc finansowa dla powiatu nakielskiego w realizacji zadania pn „Budowa chodnika w ciągu miejscowości Smogulecka Wieś”. Z uwagi na to, że te środki pochodziły z funduszu sołeckiego, zostały z niego wyodrębnione do postaci dotacji.

Okazało się, że tych pieniędzy nie wykorzystano. Na realizację wspomnianego wcześniej zadania powiat nakielski zdecydował się przeznaczyć wyłącznie środki własne w wysokości 35 tyś zł. Tym samym przekazane wcześniej pieniądze zostały zwrócone do gminy w styczniu tego roku, zwiększając tym samym poziom dochodów nieplanowanych. Ostatni punkt dotyczył zmiany w funduszu sołeckim Dobieszewka - Przesunięto środki pomiędzy zadaniami bieżącymi z których zdejmuje się 8 tys. zł i przeznacza się na budowę chodnika - powiedziała Edyta Szczurek. Uchwała o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy Kcynia na 2018 rok została podjęta przez radnych jednogłośnie.

Ponadto radny Henryk Kuliberda poinformował, iż wniosek złożony do rady miejskiej o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Kcynia dla Marii Kowalskiej - mieszkanki Kcyni, emerytowanej dyrektorki i nauczycielki języka polskiego oraz więźniarki politycznej, został wycofany na prośbę samej kandydatki do uhonorowania – Nie czuję się żadną bohaterką, takich osób jak ja było co najmniej 100 – napisała w liście Maria Kowalska. W związku z tym radny Henryk Kuliberda złożył na ręce burmistrza Marka Szarugi oraz przewodniczącego rady miejskiej Zbigniewa Witczaka wniosek o uhonorowanie Marii Kowalskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Oceń artykuł: 27 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (26) Zgłoś naruszenie zasad

  • 39 (81)

  honorowy dawca krwi, w dniu 10-07-2018 14:35:12 napisał:

  Radny Kuliberda przejął się swoim losem i zrozumiał, że już drugi raz społeczeństwo na radnego go nie wybierze. Zatem wpadł na genialny pomysł wypromowania się na osobie pani Marii Kowalskiej i zgłoszenia Jej na honorowego obywatela Kcyni. Na szczęście pani Maria to osoba bardzo skromna i mądra i nie zgodziła się na to. Co teraz pocznie radny Kuliberda ? Znów będzie STOP UKŁADOM ???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 22 (60)

  Sąsiad , w dniu 10-07-2018 18:06:51 napisał:

  Heniu wstydu nie masz.

  odpowiedz

  • 39 (49)

  Rex, w dniu 10-07-2018 19:39:45 napisał:

  Radny z wioski zjedz snickersa i przestań gwiazdorzyć,

  odpowiedz

  • -16 (56)

  Halina , w dniu 10-07-2018 19:42:48 napisał:

  Bardzo żałuje ,że Pani Kowalska odmówiła przyjęcia tytułu . Miałam cicha nadzieje ,ze swoją skromna osoba choć trochę podniesie prestiż „ściany zasłużonych „ w Urzędzie Miejskim . Kto jak nie ONA zasługuje na ten tytuł? Pan który spisywał swoich uczniów w drodze do Kina? Odnośnie Pana Kulibery jestem zdania ,ze piszą te nie pochlebne komentarze sami zazdrośnicy którzy w swoim życiu nie wiele odciągnęli . Są tacy którzy od lat startują w wyborach bez powodzenia . Nie rozumiecie ,ze społeczeństwo Was nie chce ? To Wy nie macie wstydu! Panie Kuliberda niestety nie mogę na Pana zagłosować bo mieszkam w innym rejonie Kcyni ,jednak ma Pan moje popracie !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 18 (56)

  nauczycielka, w dniu 10-07-2018 19:50:45 napisał:

  Pani mówi do Henia: Henio, napisz proszę słowo kura. Henio napisał : KOKOSZKA

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (41)

  Jolka, w dniu 10-07-2018 22:33:40 napisał:

  Panie Henryku. Proszę ubiegać się o urząd burmistrza.Negatywe komentarze świadczą, że konkurenci się Pana boją. Człowiek skuteczny zawsze działa tak jak Pan, bez rozgłosu, po cichu. Gwiazdy to my już mieliśmy i nie chcemy ich więej.

  odpowiedz

  • 13 (39)

  Ziomal, w dniu 10-07-2018 23:26:30 napisał:

  Może Pezacki sie na radnego nadaje ? Co sie na świniach promować chce ? Hihihi wiele raz probowal I mu sie nie udalo... ja Wam powiem dlaczego bo to sky czlowiek jest ! A moze Króla musztardy chcecie ? Bez Jaj Osiedle z Panem Heniem !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (33)

  batman, w dniu 11-07-2018 07:50:24 napisał:

  Pani Kowalskiej należy się dziękuje panie Henryku,że to pan wystosował takie pismo.Pani Mario jest pani prawdziwą polka i pani się to należy.

  odpowiedz

  • 4 (32)

  Alina, w dniu 11-07-2018 08:04:30 napisał:

  liczy się skuteczność,brawo. Co zrobili poprzednicy? ZERO

  odpowiedz

  • -8 (30)

  Rolak, w dniu 11-07-2018 08:07:58 napisał:

  Tyle waszego starania a i tak trzeba będzie połowę tych pajaców ze ściany "honorowych obywateli" wywalić jak już ktoś normalny przejmie władze.

  odpowiedz

  • -4 (30)

  komentator, w dniu 11-07-2018 08:44:30 napisał:

  Wielkie uznanie dla P. Marii za odmowę przyjęcia tytułu honorowej mieszkanki Kcyni. Przyjdzie stosowny czas na taki wniosek. Mam nadzieję, że odmowa wynikała z konsekwencji porzekadła, że "z mądrym lepiej zgubić jak z głupim znaleźć".

  odpowiedz

  • -1 (29)

  Młody, w dniu 11-07-2018 13:52:36 napisał:

  Sracie tymi honorowymi obywatelstwami jak z karabinu, byleby sobie porobić na tym kampanię. Nic dziwnego że coraz więcej ludzi ma to gdzieś nie tylko to kto tam wisi, ale i by samemu tam zawisnąć. Żal i uśmiechy politowania

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Niepodpisuj, w dniu 11-07-2018 16:59:14 napisał:

  Fajnie zaczął podpisy zbierać a nie miał zgody samej osoby zainteresowanej. Czy ta lista nie będzie wykorzystana w innych celach to są w końcu dane osobowe. Gdzie inspekcja ochrony danych, co on z nimi dalej zrobi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Przewóz krajowy
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Budowa magazynów
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)