Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 września 2019

Nadszedł wrzesień. Czas na naukę!

Wakacje minęły bardzo szybko, bo wszystko co dobre, szybko się kończy!

Nadszedł wrzesień - czas rozpocząć naukę! Uczniowie nakielskiej Dwójki zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym wspomnieli nie tylko o wakacyjnych przyjemnościach, ale również o przypadającej wczoraj 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle uroczystości rozpoczęły się o 9.00 i zgromadziły na boisku szkoły uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników placówki.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor Anna Maćkowska, która kierując wiele słów do licznie zgromadzonych, powiedziała "Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać". Szczególne słowa powitania skierowała do najmłodszych uczniów. W roku szkolnym 2019/2020 uczyć się będzie w Dwójce 566 uczniów. W szkole pracuje 71 nauczycieli i 13 pracowników obsługi i administracji. W Dwójce powstały w tym roku szkolnym trzy oddziały klas pierwszych, wśród nich dwie integracyjne. Wychowawcami pierwszoklasistów zostały: Lilianna Grabarkiewicz i Małgorzata Jankowska, Katarzyna Kemnitz - Beger i Maria Przykłocka oraz Ewa Bębnista. Anna Maćkowska powitała bardzo liczne grono nowych nauczycieli, którzy od tego roku szkolnego rozpoczęli pracę w Dwójce.

Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez klasę 6a i 5b wraz z nauczycielami Beatą Witusińską i Sylwią Kozłowską pani dyrektor życzyła wszystkim udanego roku szkolnego. Podkreśliła, że szkoła jest otwarta na drugiego człowieka, jego zainteresowania, możliwości i potrzeby. Rodzicom życzyła pociechy z dzieci a dzieciom samych dobrych chwil spędzonych w murach szkoły. Podkreśliła, że liczy na dobrą współpracę rodziców, uczniów i nauczycieli. Na zakończenie uroczystości słowa udanego roku szkolnego i katechetycznego skierował do uczniów ks. Tadeusz Michalak - proboszcz parafii św. Stanisława. Niech to będzie wspaniały, bezpieczny i udany rok szkolny!!! A kolejne wakacje już za dziesięć miesięcy!

Materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)