Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

02 września 2019

Nadszedł wrzesień. Czas na naukę!

Wakacje minęły bardzo szybko, bo wszystko co dobre, szybko się kończy!

Nadszedł wrzesień - czas rozpocząć naukę! Uczniowie nakielskiej Dwójki zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym wspomnieli nie tylko o wakacyjnych przyjemnościach, ale również o przypadającej wczoraj 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle uroczystości rozpoczęły się o 9.00 i zgromadziły na boisku szkoły uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników placówki.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor Anna Maćkowska, która kierując wiele słów do licznie zgromadzonych, powiedziała "Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać". Szczególne słowa powitania skierowała do najmłodszych uczniów. W roku szkolnym 2019/2020 uczyć się będzie w Dwójce 566 uczniów. W szkole pracuje 71 nauczycieli i 13 pracowników obsługi i administracji. W Dwójce powstały w tym roku szkolnym trzy oddziały klas pierwszych, wśród nich dwie integracyjne. Wychowawcami pierwszoklasistów zostały: Lilianna Grabarkiewicz i Małgorzata Jankowska, Katarzyna Kemnitz - Beger i Maria Przykłocka oraz Ewa Bębnista. Anna Maćkowska powitała bardzo liczne grono nowych nauczycieli, którzy od tego roku szkolnego rozpoczęli pracę w Dwójce.

Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez klasę 6a i 5b wraz z nauczycielami Beatą Witusińską i Sylwią Kozłowską pani dyrektor życzyła wszystkim udanego roku szkolnego. Podkreśliła, że szkoła jest otwarta na drugiego człowieka, jego zainteresowania, możliwości i potrzeby. Rodzicom życzyła pociechy z dzieci a dzieciom samych dobrych chwil spędzonych w murach szkoły. Podkreśliła, że liczy na dobrą współpracę rodziców, uczniów i nauczycieli. Na zakończenie uroczystości słowa udanego roku szkolnego i katechetycznego skierował do uczniów ks. Tadeusz Michalak - proboszcz parafii św. Stanisława. Niech to będzie wspaniały, bezpieczny i udany rok szkolny!!! A kolejne wakacje już za dziesięć miesięcy!

Materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)