Dziś mamy 8 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

02 września 2019

Nadszedł wrzesień. Czas na naukę!

Wakacje minęły bardzo szybko, bo wszystko co dobre, szybko się kończy!

Nadszedł wrzesień - czas rozpocząć naukę! Uczniowie nakielskiej Dwójki zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym wspomnieli nie tylko o wakacyjnych przyjemnościach, ale również o przypadającej wczoraj 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle uroczystości rozpoczęły się o 9.00 i zgromadziły na boisku szkoły uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników placówki.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor Anna Maćkowska, która kierując wiele słów do licznie zgromadzonych, powiedziała "Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać". Szczególne słowa powitania skierowała do najmłodszych uczniów. W roku szkolnym 2019/2020 uczyć się będzie w Dwójce 566 uczniów. W szkole pracuje 71 nauczycieli i 13 pracowników obsługi i administracji. W Dwójce powstały w tym roku szkolnym trzy oddziały klas pierwszych, wśród nich dwie integracyjne. Wychowawcami pierwszoklasistów zostały: Lilianna Grabarkiewicz i Małgorzata Jankowska, Katarzyna Kemnitz - Beger i Maria Przykłocka oraz Ewa Bębnista. Anna Maćkowska powitała bardzo liczne grono nowych nauczycieli, którzy od tego roku szkolnego rozpoczęli pracę w Dwójce.

Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez klasę 6a i 5b wraz z nauczycielami Beatą Witusińską i Sylwią Kozłowską pani dyrektor życzyła wszystkim udanego roku szkolnego. Podkreśliła, że szkoła jest otwarta na drugiego człowieka, jego zainteresowania, możliwości i potrzeby. Rodzicom życzyła pociechy z dzieci a dzieciom samych dobrych chwil spędzonych w murach szkoły. Podkreśliła, że liczy na dobrą współpracę rodziców, uczniów i nauczycieli. Na zakończenie uroczystości słowa udanego roku szkolnego i katechetycznego skierował do uczniów ks. Tadeusz Michalak - proboszcz parafii św. Stanisława. Niech to będzie wspaniały, bezpieczny i udany rok szkolny!!! A kolejne wakacje już za dziesięć miesięcy!

Materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)