Dziś mamy 19 lutego 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

26 czerwca 2018

Nadszedł długo oczekiwany moment. Uczniowie odebrali świadectwa

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Zakończenie roku szkolnego to niewątpliwie dla każdego ucznia najpiękniejszy dzień. #Po 10 miesiącach wytężonej pracy nadszedł ten długo oczekiwany moment.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu były to uroczystości, w których udział wzięli zaproszeni goście - Andrzej Kinderman - Wicestarosta Nakielski, rodzice wyróżnionych uczniów oraz uczniowie i pracownicy szkoły. Bohaterami w tym dniu byli uczniowie kończący naukę w gimnazjum i zasadniczej szkole zawodowej, szczególnie ci, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce potwierdzone osiągnięciami na egzaminie gimnazjalnym. Rodzicom uczniów, którzy otrzymali świadectwa z biało - czerwonym paskiem dyrektor szkoły Małgorzata Ciechanowska wręczyła listy gratulacyjne. Jak co roku Rada Rodziców ufundowała nagrody finansowe dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie w szkole.

W klasach gimnazjalnych są to: Julia Iwanek, Maria Wróblewska, Agata Zygmunt oraz Kinga Mierwa. Ze szkoły średniej takie wyróżnienie otrzymały uczennice: Magdalena Grześkowiak, Lidia Wodzińska i Sandra Kamińska. Przebieg uroczystości miał wyjątkowy charakter również dlatego, że społeczność szkolna oficjalnie pożegnała Panie: Renatę Słomę, Zdzisławę Żołądkiewicz, Michalinę Damską, które po wielu latach pracy, odchodzą na zasłużoną emeryturę oraz Panie: Jolantę Lach, Dorotę Krzemińską i Panów Marka Żurka, Wojciecha Śmigla, którzy zmieniają pracę.

Pani Dyrektor dziękowała wszystkim w imieniu szkoły za zaangażowanie, pracę wychowawczą i zwykłą ludzką życzliwość okazywaną wszystkim każdego dnia. Prowadzeniem apelu zajęła się klasa III technikum pod opieką wychowawczyni Magdaleny Wyczańskiej - Jabłkowskiej. Nie obyło się, oczywiście, bez tradycyjnych podziękowań i pożegnań, przy których niejednemu zakręciła się łza w oku.

materiał: Ewa Makowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)