Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
26 czerwca 2018

Nadszedł długo oczekiwany moment. Uczniowie odebrali świadectwa

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Zakończenie roku szkolnego to niewątpliwie dla każdego ucznia najpiękniejszy dzień. #Po 10 miesiącach wytężonej pracy nadszedł ten długo oczekiwany moment.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu były to uroczystości, w których udział wzięli zaproszeni goście - Andrzej Kinderman - Wicestarosta Nakielski, rodzice wyróżnionych uczniów oraz uczniowie i pracownicy szkoły. Bohaterami w tym dniu byli uczniowie kończący naukę w gimnazjum i zasadniczej szkole zawodowej, szczególnie ci, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce potwierdzone osiągnięciami na egzaminie gimnazjalnym. Rodzicom uczniów, którzy otrzymali świadectwa z biało - czerwonym paskiem dyrektor szkoły Małgorzata Ciechanowska wręczyła listy gratulacyjne. Jak co roku Rada Rodziców ufundowała nagrody finansowe dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie w szkole.

W klasach gimnazjalnych są to: Julia Iwanek, Maria Wróblewska, Agata Zygmunt oraz Kinga Mierwa. Ze szkoły średniej takie wyróżnienie otrzymały uczennice: Magdalena Grześkowiak, Lidia Wodzińska i Sandra Kamińska. Przebieg uroczystości miał wyjątkowy charakter również dlatego, że społeczność szkolna oficjalnie pożegnała Panie: Renatę Słomę, Zdzisławę Żołądkiewicz, Michalinę Damską, które po wielu latach pracy, odchodzą na zasłużoną emeryturę oraz Panie: Jolantę Lach, Dorotę Krzemińską i Panów Marka Żurka, Wojciecha Śmigla, którzy zmieniają pracę.

Pani Dyrektor dziękowała wszystkim w imieniu szkoły za zaangażowanie, pracę wychowawczą i zwykłą ludzką życzliwość okazywaną wszystkim każdego dnia. Prowadzeniem apelu zajęła się klasa III technikum pod opieką wychowawczyni Magdaleny Wyczańskiej - Jabłkowskiej. Nie obyło się, oczywiście, bez tradycyjnych podziękowań i pożegnań, przy których niejednemu zakręciła się łza w oku.

materiał: Ewa Makowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)