Dziś mamy 11 grudnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

16 listopada 2019

Na sportowo i z powagą. Uczczono Narodowe Święto Niepodległości

fot. Ryszard Hanioszyn

fot. Ryszard Hanioszyn

W poniedziałek 11 listopada 2019 r. od godz. 14.00 na strzelnicy automatycznej w #Zespole Szkól Technicznych w Kcyni przy ul. Emila Jurczyka 3 zostały przeprowadzone Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Kcyni z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Polski 11 Listopada i obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Strzelano z karabinków pneumatycznych do tarczy na odległość 10 m. Zawodnicy i zebrani na strzelnicy, na sportowo i z powagą uczcili Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zawodnicy oddawali trzy strzały próbne i dziesięć strzałów klasyfikowanych do punktacji.

Zajęte miejsca i wyniki w Zawodach Strzeleckich o Puchar Burmistrza Kcyni:

Kategoria Senior
I miejsce Dominika Hejnicka - 88 pkt.
II miejsce Wojciech Gawron - 85 pkt.
III miejsce Marzenna Jerzakowska - 84 pkt.

W imieniu Burmistrza Kcyni na podsumowaniu zawodów przywołano zebranym okoliczności ustanowienie i znaczenie dla Polaków Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada i znaczenie obchodów przez Polaków 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zebrani oddali minutą ciszy Cześć i Pamięć naszym przodkom walczącym wówczas o to, by Polskę przywrócić narodowi Polskiemu.

Za zajęcie miejsc I, II i III w kategorii Senior na okolicznościowych zawodach strzeleckich złożono gratulacje zawodnikom oraz wręczono okolicznościowe puchary i dyplomy. Sędzią głównym zawodów była Pani Ewa Karczewska. Prowadzenie zawodów Ewa Karczewska i Ryszard Hanioszyn. Organizatorem zawodów był Burmistrz Kcyni.

Materiał: Ryszard Hanioszyn

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Konstrukcje stalowe
Nowoczesny styl
Meble łazienkowe
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)