Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2019

Na prace przy polichromiach i remont dachu. Przyznano pieniądze dla parafii

fot. archiwum

fot. archiwum

Gmina Nakło przyznała kolejne pieniądze dla nakielskich parafii na prace #konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane.

Do parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle trafiła kwota w wysokości 30 tys. zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy polichromiach ściennych znajdujących się w kościele.

Drugą dotację przyznano parafii pw. św. Stanisława w Nakle. Tu kwota jest zdecydowanie wyższa - 150 tys. zł, a przeznaczona zostanie na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich dachu kościoła.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Nakle uchwał nie podjęto jednogłośnie. W przypadku obydwu od głosu wstrzymała się radna Katarzyna Borzych-Kubacka.

 

Oceń artykuł: 10 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (16)

  Obserwator, w dniu 17-06-2019 11:23:44 napisał:

  W Nakle nikt nie powie nie finansowaniu kościoła. Wstrzymanie się od głosu że strachu. Czy mi ktoś dołoży 150 tys do remontu firmy? Też jest w starej kamienicy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Ochrzczony , w dniu 17-06-2019 21:47:32 napisał:

  Kałdony do roboty !

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Oburzony , w dniu 18-06-2019 09:47:41 napisał:

  Nie rozumiem do końca tego rozdawania społecznych pieniędzy na kościoły Ja planując remont domu muszę sam uzbierać pieniądze przez dłuższy czas. A tu kasy w bród wesela pogrzeby chrzciny i dofinansowania Szok. A ludzie proszą się o nowe chodniki do swoich posesji o ścieżkę rowerową i tym podobne! A tu na prawo i lewo kasa na kościół i bez pytania obywateli czy się zgadzają na to czy może są potrzebne i pilniejsze pracę w Powiecie.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  ..., w dniu 18-06-2019 15:02:01 napisał:

  hmmm pozdrowienia dla najbardziej zmęczonego człowieka w Nakle - ks Roberta. chłppie zmień się bo już żałuje Twoich parafian

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  maj, w dniu 18-06-2019 22:52:13 napisał:

  Skandal ! ! ! !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Nakielani , w dniu 19-06-2019 13:18:03 napisał:

  Skandal niech Rydzyk dokłada wstyd dla gminy a na ul Staszica zamiast kostki na chodniku to aswalt wylali co się topi żeby było taniej brawo.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Modne aranżacje
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Nadanie modnej linii
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Wulkanizacja
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)