Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 września 2019

Na plac zabaw i lampy. Nie zabrakło dyskusji o problemach wsi

fot. LZ

fot. LZ

Mieszkańcy Rynarzewa podzielili już swój fundusz. Największym problemem tej szybko rozbudowującej się wsi jest brak oświetlenia ulicznego.

Choć sołectwo co roku przekazuje pieniądze na kolejne lampy, to potrzeb wciąż jest więcej niż środków finansowych.
Rynarzewo to jedna z największych wsi gminy Szubin, więc i pieniędzy do podziału jest sporo, bo aż 42 352, 70 zł. Jak je rozdysponowano?
24 tys. 352, 70 zł – zakup elementów na plac zabaw,
10 tys. zł – postawienie lamp na ul. Leszczynowej,
1000 zł – dofinansowanie Klubu Seniora z okazji 15-lecia istnienia,
1000 zł – dofinansowanie OSP Rynarzewo,
3000 zł – zakup stojaka rowerowego na Rynek,
3000 zł – doświetlenie ul. Strażackiej.


Podczas spotkania w świetlicy wiejskiej nie brakowało oczywiście dyskusji na temat problemów wsi. Jedna z mieszkanek wsi proponowała, aby na ul. Strażackiej zrobić chociaż wąski pas dla rowerów, podkreśliła też, że jej zdaniem oświetlenie uliczne jest stawiane za gęsto i jest to strata pieniędzy, nie ma sensu też inwestować w plac zabaw, na którym nic się nie dzieje.
Pojawiło się też pytanie o oświetlenie ul. Brzozowej (okazuje się, że najpierw trzeba zrobić dokumentację projektową i dopiero potem sukcesywnie dostawiać słupy oświetleniowe) i ul. Bydgoskiej (mieszkańcy ani rada sołecka wciąż nie dostali pisemnej odpowiedzi od burmistrza w tej kwestii). Wiele rozmawiano o placu zabaw, który zyska nowe ogrodzenie i elementy do zabawy dla dzieci. Dyskutowano na temat tego, czym aktualnie zajmują się radni gminni, problemu z dostaniem się na pieszo lub rowerem do Nowej Szkocji i na ul. Powstańców Wielkopolskich (GDDKiA już jakiś czas temu, w związku z budową S-5, zlikwidowała most na Gąsawce). Jeden z mieszkańców zaproponował też, aby odłączyć budynek świetlicy wiejskiej od Szubińskiego Domu Kultury. W tej kwestii nie uzyskał jednak poparcia mieszkańców.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    a, w dniu 07-09-2019 10:18:34 napisał:

    1000 zł dofinansowanie klubu seniora 24 tys zakup elementów placu zabaW I oNI CHCĄ Lampy jak pakują środki w takie inwestycję szczególnie dla moherów .Brawo Rynarzewo !

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Nowoczesny styl
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Mikrodermabrazja
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)