Dziś mamy 27 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 września 2019

Na plac zabaw i lampy. Nie zabrakło dyskusji o problemach wsi

fot. LZ

fot. LZ

Mieszkańcy Rynarzewa podzielili już swój fundusz. Największym problemem tej szybko rozbudowującej się wsi jest brak oświetlenia ulicznego.

Choć sołectwo co roku przekazuje pieniądze na kolejne lampy, to potrzeb wciąż jest więcej niż środków finansowych.
Rynarzewo to jedna z największych wsi gminy Szubin, więc i pieniędzy do podziału jest sporo, bo aż 42 352, 70 zł. Jak je rozdysponowano?
24 tys. 352, 70 zł – zakup elementów na plac zabaw,
10 tys. zł – postawienie lamp na ul. Leszczynowej,
1000 zł – dofinansowanie Klubu Seniora z okazji 15-lecia istnienia,
1000 zł – dofinansowanie OSP Rynarzewo,
3000 zł – zakup stojaka rowerowego na Rynek,
3000 zł – doświetlenie ul. Strażackiej.


Podczas spotkania w świetlicy wiejskiej nie brakowało oczywiście dyskusji na temat problemów wsi. Jedna z mieszkanek wsi proponowała, aby na ul. Strażackiej zrobić chociaż wąski pas dla rowerów, podkreśliła też, że jej zdaniem oświetlenie uliczne jest stawiane za gęsto i jest to strata pieniędzy, nie ma sensu też inwestować w plac zabaw, na którym nic się nie dzieje.
Pojawiło się też pytanie o oświetlenie ul. Brzozowej (okazuje się, że najpierw trzeba zrobić dokumentację projektową i dopiero potem sukcesywnie dostawiać słupy oświetleniowe) i ul. Bydgoskiej (mieszkańcy ani rada sołecka wciąż nie dostali pisemnej odpowiedzi od burmistrza w tej kwestii). Wiele rozmawiano o placu zabaw, który zyska nowe ogrodzenie i elementy do zabawy dla dzieci. Dyskutowano na temat tego, czym aktualnie zajmują się radni gminni, problemu z dostaniem się na pieszo lub rowerem do Nowej Szkocji i na ul. Powstańców Wielkopolskich (GDDKiA już jakiś czas temu, w związku z budową S-5, zlikwidowała most na Gąsawce). Jeden z mieszkańców zaproponował też, aby odłączyć budynek świetlicy wiejskiej od Szubińskiego Domu Kultury. W tej kwestii nie uzyskał jednak poparcia mieszkańców.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    a, w dniu 07-09-2019 10:18:34 napisał:

    1000 zł dofinansowanie klubu seniora 24 tys zakup elementów placu zabaW I oNI CHCĄ Lampy jak pakują środki w takie inwestycję szczególnie dla moherów .Brawo Rynarzewo !

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Usługi transportowe
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Nowoczesny styl
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Test amortyzatorów
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Narożniki
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)