Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 października 2018

Mrotecki dzielnicowy na spotkaniach w szkołach. Rozmawiali o bezpieczeństwie

fot.powierzone

fot.powierzone

Mrotecki dzielnicowy spotkał się z dziećmi w szkołach w Witosławiu i Anielinach# i opowiadał o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W klasach starszych poruszono kwestie związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich i demoralizacją.

Asp. Szymon Kujawa, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy, gościł na spotkaniach z dziećmi w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Anielinach oraz Szkole Podstawowej w Witosławiu. Celem wizyt mundurowego było przeprowadzenie pogadanek profilaktycznych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zajęcia były prowadzone w dwóch grupach wiekowych. W klasach 0 – IV funkcjonariusz mówił dzieciom o przepisach ruchu drogowego, w tym jak właściwie korzystać z drogi, którą jej stroną zgodnie z przepisami można się poruszać. Przestrzegał także przed zabawą zarówno na samej drodze jak i w jej bliskiej okolicy.

Kolejną kwestią jaką poruszono na spotkaniach było bezpieczne korzystanie z sieci internetowej. Policjant przestrzegał przed logowaniem się na różnego rodzaju portalach, przed przekazywaniem osobom poznanym w sieci swoich danych personalnych oraz informacji na temat rodziny i jej sytuacji majątkowej.

Uczniowie z klas V – VIII rozmawiali z dzielnicowym na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne. Policjant przypomniał, kim w myśl prawa jest nieletni, czym jest demoralizacja, jakie przestępstwa najczęściej są udziałem nieletnich i jaka grozi im odpowiedzialność prawna.

Materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż ślubny
Zabieg parafinowy
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Budowa magazynów
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)