Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Moje zdolności, umiejętności i predyspozycje zawodowe

fot. Martyna Różańska, Agnieszka Węglicka

fot. Martyna Różańska, Agnieszka Węglicka

21 maja 2019 kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle nad Notecią# przeprowadziła spotkanie informacyjno-edukacyjne dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu. Tematyka zajęć dotyczyła poznawania siebie oraz swoich możliwości, co stanowić powinno pierwszy krok w podejmowaniu decyzji edukacyjno-zawodowych.

Zanim młodzi ludzie podejmą liczne decyzje dotyczące przebiegu ich kształcenia ważne jest, by wiedzieli, jakie mają zainteresowania, uzdolnienia, a także temperament. Powinni uświadomić sobie jaki rodzaj pracy, spędzania wolnego czasu preferują. Czy wolą zajęcia wymagające ruchu, poznawania nowych ludzi, obfitujące w wiele zdarzeń i wyzwań? Czy też uporządkowane, dające stabilizację i poczucie odpowiedzialności. To niezwykle ważne kwestie, warto zatem zastanowić się nad odpowiedzią i ocenić swoje umiejętności, predyspozycje, stan zdrowia, a także możliwości. Podczas zajęć uczniowie mogli skonfrontować swoje mocne strony z przygotowanymi testami i arkuszami pracy. Analiza i interpretacja wyników wskazała kierunki do których uczestnicy spotkania powinni dążyć. Podsumowaniem było szczegółowe omówienie grup zawodowych, w których uczniowie uzyskali najwięcej punktów.

Podczas trwania spotkania została przekazana informacja na temat rekrutacji do projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” realizowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy.

materiał: Martyna Różańska – doradca zawodowy MCK

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

 

 

 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)