Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

07 kwietnia 2019

Moja mała ojczyzna. "Gwiazdeczki" wzięły udział w warsztatach

fot. Kinga Handzlik

fot. Kinga Handzlik

Dzieci z grupy „Gwiazdeczki” z nakielskiego „Słoneczka”, realizując # program innowacyjny „Nakło nad Notecią - moja mała Ojczyzna. Znam i kocham” odwiedziły Nakielski Ośrodek Kultury.

Wzięły udział w warsztatach, prowadzonych przez Panią Agnieszkę Misiorek - Franków, dotyczących wiedzy o Krajnie. Pięciolatki poznały herb i hymn Krajny, zatańczyły Polkę Krajeńską, pobawiły się w tradycyjne zabawy, a także miały możliwość ubrać się w krajeński strój.

Pani Agnieszka, posiadająca ogromną wiedzę na ten temat, starała się przekazać jak najwięcej naszym przedszkolakom. Każde dziecko mogło także utrwalić poznane wiadomości, kolorując ilustrację, przedstawiającą postać w stroju krajeńskim. Bardzo dziękujemy za wspaniałe warsztaty!!!

materiał: Kinga Handzlik

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)