Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 września 2018

Modernizacja drogi trwa. Wyremontowane zostaną dwa kilometry

fot. powierzone

fot. powierzone

Przejeżdżając przez tę malowniczą miejscowość, można natknąć się na właśnie trwające prace # drogowe.

Kolejna inwestycja drogowa Powiatu Nakielskiego trwa. Zaglądamy na drogę w Kowalewku-Folwark!

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Powiat Nakielski, który na remont tego niespełna 2-kilometrowego odcinka w stronę Kowalewka przeznaczył prawie 2,5 mln złotych. W ramach modernizacji trasy przewidziane jest m.in. poszerzenie jezdni do 5,5 metrów, położenie chodnika i nowej nawierzchni, a także „odwodnienie” drogi, które pozwoli zachować dobry stan jezdni na dłużej.

Inwestycje na drodze nr 1914C przeprowadzane były przez Powiat Nakielski również w latach ubiegłych. W zeszłym roku trasa ta była remontowana na odcinku Józefkowo – Kowalewko-Folwark, natomiast w 2016 roku nową nawierzchnię położono w ciągu drogi Rozwarzyn – Polichno.

materiał: Monika Oleś

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)