Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Moc atrakcji w Toruniu. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni

fot. Karolina Michna

fot. Karolina Michna

W minionym tygodniu uczniowie klas 0-IV NSP w Olszewce wraz z wychowawcami #wybrali się na wycieczkę do Torunia. Po przyjeździe na miejsce był czas na spacer po pięknym, starym mieście.

Uczniowie zwiedzili Rynek Staromiejski, gdzie oczywiście nie zabrakło zdjęć z Pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie podążyli do Teatru Baj Pomorski na spektakl pt. „Gwiazdeczka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Celem było rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, a także uczenie się kultury odbioru  sztuki. Dzieci przeniosły się wysoko w niebo, gdzie poznały rozmaite perypetie gwiazd, nie pomijając kwestii najistotniejszej – Gwiazdy Betlejemskiej, na pojawienie się której niektórzy z nas czekają cały rok.

Na zakończenie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Jednak nie był to koniec atrakcji. Uczestnicy wycieczki udali się zatem do Żywego Muzeum Piernika, gdzie od podstaw mogli poznać recepturę robienia pierników. W ramach warsztatów każdy uczeń mógł wykonać własnego piernika, którego można było zabrać ze sobą do domu. Po zakończeniu można było skorzystać ze sklepiku i kupić regionalne przysmaki. Wszystkie atrakcje przybliżyły nas do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili bezpiecznie do rodziców. 

Materiał: Karolina Michna

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)