Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 września 2019

Mili goście w nakielskiej komendzie. Poznały pracę policjantów

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Zdarza się, że w nakielskiej komendzie policji goszczą dzieci z różnych placówek oświatowych# z terenu powiatu nakielskiego. Wczoraj (17.09.19) policjantów odwiedzili uczniowie z nakielskiej „dwójki” oraz przedszkolaki z „Wesołej piątki”.

Policjanci z nakielskiej komendy często spotykają się z najmłodszymi. Zdarza się, że to dzieci przychodzą w odwiedziny do policjantów i na miejscu przyglądają się ich pracy, a przy okazji zwiedzają komendę.

Wczoraj (17.09.19) policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci z Przedszkola Wesoła Piątka z Nakła. Pracę mundurowych przybliżała im mł. asp. Zofia Wrzeszcz.

Dzieci zwiedziły między innymi stanowisko kierowania, gdzie dowiedziały się na czym polega praca dyżurnego jednostki. Miały też możliwość zapoznać się z pracą funkcjonariusza dyżurującego w tzw. policyjnym areszcie. Ci, którym nie zabrakło odwagi zwiedzili także pomieszczenie przejściowe, gdzie przed osadzeniem w areszcie przebywają zatrzymani.

Goście mieli też okazję porozmawiać z policjantami pełniącymi na co dzień służbę w referacie patrolowo – interwencyjnym oraz przewodnikiem psa służbowego, który zaprezentował krótki pokaz tresury zwierzęcia oraz omówił zasady zachowania w kontakcie z obcym zwierzęciem. Maluchy obejrzały też policyjne radiowozy oraz tzw.: „Niebieski Pokój”, w którym zazwyczaj policjanci wykonują czynności z małoletnimi.

Na zakończenie wizyty mł. asp. Zofia Wrzeszcz przeprowadziła dla dzieci krótką lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Maluchy zostały zapoznane z wybranymi przepisami ruchu drogowego, poznały znaczenie wybranych znaków drogowych oraz usłyszały kilka słów na temat odblasków. Po tej, jakże pożytecznej lekcji dzieci otrzymały odblaski oraz kolorowanki ufundowane przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i Mroczy.   

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska /Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Wypożyczalnia samochodów
Gimnastyka korekcyjna
Meble kuchenne - na zamówienie
Stół z blatem szklanym + krzesła
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)