Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

18 września 2019

Mili goście w nakielskiej komendzie. Poznały pracę policjantów

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Zdarza się, że w nakielskiej komendzie policji goszczą dzieci z różnych placówek oświatowych# z terenu powiatu nakielskiego. Wczoraj (17.09.19) policjantów odwiedzili uczniowie z nakielskiej „dwójki” oraz przedszkolaki z „Wesołej piątki”.

Policjanci z nakielskiej komendy często spotykają się z najmłodszymi. Zdarza się, że to dzieci przychodzą w odwiedziny do policjantów i na miejscu przyglądają się ich pracy, a przy okazji zwiedzają komendę.

Wczoraj (17.09.19) policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci z Przedszkola Wesoła Piątka z Nakła. Pracę mundurowych przybliżała im mł. asp. Zofia Wrzeszcz.

Dzieci zwiedziły między innymi stanowisko kierowania, gdzie dowiedziały się na czym polega praca dyżurnego jednostki. Miały też możliwość zapoznać się z pracą funkcjonariusza dyżurującego w tzw. policyjnym areszcie. Ci, którym nie zabrakło odwagi zwiedzili także pomieszczenie przejściowe, gdzie przed osadzeniem w areszcie przebywają zatrzymani.

Goście mieli też okazję porozmawiać z policjantami pełniącymi na co dzień służbę w referacie patrolowo – interwencyjnym oraz przewodnikiem psa służbowego, który zaprezentował krótki pokaz tresury zwierzęcia oraz omówił zasady zachowania w kontakcie z obcym zwierzęciem. Maluchy obejrzały też policyjne radiowozy oraz tzw.: „Niebieski Pokój”, w którym zazwyczaj policjanci wykonują czynności z małoletnimi.

Na zakończenie wizyty mł. asp. Zofia Wrzeszcz przeprowadziła dla dzieci krótką lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Maluchy zostały zapoznane z wybranymi przepisami ruchu drogowego, poznały znaczenie wybranych znaków drogowych oraz usłyszały kilka słów na temat odblasków. Po tej, jakże pożytecznej lekcji dzieci otrzymały odblaski oraz kolorowanki ufundowane przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i Mroczy.   

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska /Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Usługi transportowe
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Drobne naprawy
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)