Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2019

Mikołaj odwiedził przedszkole w Paterku. Trafił bez problemu!

fot. Zdzisław Sell

fot. Zdzisław Sell

6 grudnia każdego roku jest dniem wyjątkowym. Tego poranka wszystkie dzieci #oczekują przyjścia Mikołaja. Wiadomo bowiem, że przynosi on prezenty. Drugi raz pojawi się w wieczór wigilijny.

Grzeczne dzieci mogą liczyć na hojniejsze podarunki. Do przedszkola w Paterku Mikołaj zawsze chętnie przychodził. Jednak tego roku przedszkole przeniosło się do nowej szkoły i zmieniło adres. Przedszkolaki obawiały się, czy aby nie zabłądzi. Okazało się, że ma dobrego GPS-a i trafił bezbłędnie. Razem z nim przybył sołtys Paterka Mariusz Malikowski z członkiem rady sołeckiej Barbarą Lipską i  Radny RM Zdzisław Sell. Gości powitała dyrektor pani Mirosława Przygoda.

Po części artystycznej paru przedszkolaków złożyło Mikołajowi postanowienie poprawy. Panie przedszkolanki również poddały się osądowi dzieci. Dla niektórych gest Cezara podczas walk gladiatorów nie był łaskawy. Następnie dzieci utworzyły korowód i zgodnie z zasadą „jedzie pociąg z daleka, na każdego paczka czeka”, ruszyły w kierunku Mikołaja i gości, od których otrzymały słodkie prezenty.

Materiał: Zdzisław Sell

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)