Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2019

Mikołaj odwiedził przedszkole w Paterku. Trafił bez problemu!

fot. Zdzisław Sell

fot. Zdzisław Sell

6 grudnia każdego roku jest dniem wyjątkowym. Tego poranka wszystkie dzieci #oczekują przyjścia Mikołaja. Wiadomo bowiem, że przynosi on prezenty. Drugi raz pojawi się w wieczór wigilijny.

Grzeczne dzieci mogą liczyć na hojniejsze podarunki. Do przedszkola w Paterku Mikołaj zawsze chętnie przychodził. Jednak tego roku przedszkole przeniosło się do nowej szkoły i zmieniło adres. Przedszkolaki obawiały się, czy aby nie zabłądzi. Okazało się, że ma dobrego GPS-a i trafił bezbłędnie. Razem z nim przybył sołtys Paterka Mariusz Malikowski z członkiem rady sołeckiej Barbarą Lipską i  Radny RM Zdzisław Sell. Gości powitała dyrektor pani Mirosława Przygoda.

Po części artystycznej paru przedszkolaków złożyło Mikołajowi postanowienie poprawy. Panie przedszkolanki również poddały się osądowi dzieci. Dla niektórych gest Cezara podczas walk gladiatorów nie był łaskawy. Następnie dzieci utworzyły korowód i zgodnie z zasadą „jedzie pociąg z daleka, na każdego paczka czeka”, ruszyły w kierunku Mikołaja i gości, od których otrzymały słodkie prezenty.

Materiał: Zdzisław Sell

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)